Oravad lubavad Saaremaa silda (lisatud video!) (30)

Reformierakonna juhatuse kinnitatud transpordipoliitika programm näeb ette Saaremaa silla rajamist, ühistranspordi ühise veebikeskkonna loomist, raskeveokimaksu kaotamist, igapäevaseid lennuühendusi kõigi olulisemate Euroopa ärikeskustega, sadamat igale saarele ja palju muud.

Programmi eesmärk on erakonna pressiesindaja teatel kindlustada inimeste ja kaupade vaba, mugav, kiire ja taskukohane liikumine Eestis ning Eesti ja muu maailma vahet, vahendas BNS. Reformierakonna juhatuse liikme Valdo Randpere sõnul peab meie eesmärk olema Põhjamaade tasemel teedevõrgu väljaehitamine. “Ehitame välja Tallinna ringtee, neljarealise maantee Tallinnast Tartu poole Mäoni ning Saaremaa silla.

Samuti jätkame Tallinna–Narva maantee rekonstrueerimist ja riigi kruusateedele tolmuvaba katte panemist,” lausus Randpere. Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi hinnangul jääb ühistranspordi arendamise kõrval Eestis liiklemisel väga oluliseks maanteetransport. “Selleks, et edendada Eesti-sisest veeliiklust ja arendada väikesadamaid, rakendame praamivedudel saarte püsielanikele ja saartel registreeritud autodele 50 protsenti hinnasoodustust.

Peame õigeks ehitada riikliku tellimusena Rohuküla–Heltermaa liinile sobivad laevad. Siseturismi elavdamiseks ja uute töökohtade loomiseks investeerime EL-i vahendeid väikesadamate arendamiseks sihiga, et igal saarel oleks oma sadam,” tutvustas Klaas Reformierakonna transpordipoliitika põhimõtteid.

Reformierakonna juhatuses sel nädalal kinnitatud transpordipoliitika programm on avatud avalikule arutelule ning seisukohtade kujundamiseks saadetakse see valdkonna ekspertidele ja tutvustatakse seda laiemale avalikkusele.

Print Friendly, PDF & Email