EURO: Euromüntide stardipakkidest võib saada jõulueelne müügihitt

EURO: Euromüntide stardipakkidest võib saada jõulueelne müügihitt

 

Eesti Pank on detsembri alguseks tellinud 600 000 euromüntide stardikomplekti, et Eesti inimesed saaksid enne euro kehtima hakkamist uue rahaga tutvuda.

Eesti Panga pressiesindaja Viljar Rääski kinnitusel sisaldavad stardikomplektid kõiki kasutusele tulevaid Eesti euromüntide nominaale. Nii on komplektis seitse 1-sendist, kuus 2-, 5-, 10- ja 20-sendist, viis 50-sendist ning neli 1-eurost ja kaks 2-eurost. Stardikomplektid tulevad müüki 1. detsembrist. Kuivõrd stardikomplekte on tellitud selliselt, et neid jaguks igale majapidamisele, siis saab üks inimene osta korraga kuni viis komplekti.

Selline piirang on seatud osalt ka seetõttu, et näiteks Slovakkias osutusid europaketid ootamatult ülipopulaarseiks. Kuna sealgi toimus eurole üleminek 1. jaanuaril, siis hakkasid ettevõtted tellima neid tuhandete kaupa oma töötajaile jõulukingiks, vanavanemad kinkima neid lastelastele ja vastupidi. “Eesti Pank prognoosib, et tegemist võib olla populaarse tootega ja sellest on ka tingitud müügipiirang viis stardikomplekti ühe inimese kohta,” selgitas Rääsk Saarte Häälele. Seega on Eestis müük mõeldud ka ainult eraisikutele.

Euromüntide komplekte hakatakse müüma pangakontorites üle Eesti, nii saab mündipakette Viljar Rääski kinnitusel soetada ka kõigist Saaremaal sularahateenuseid osutavatest pangakontoritest. Võimalusel laiendatakse müügikanalite võrgustikku ning sellest teavitatakse kindlasti enne detsembrit. Stardikomplektides olevad mündid hakkavad kehtima 2011. aasta 1. jaanuarist, mil eurost saab Eestis ametlik maksevahend.

Enne seda ei ole Eesti euromündid üheski euroala riigis maksevahendina kasutatavad. Komplektis on ühtekokku 42 münti väärtuses 12,79 eurot ning stardikomplekte saab soetada hinnaga 200 krooni komplekt. Mündid toodab Eesti Pangale Soome Rahapaja Oy (Mint of Finland). Stardikomplektide valmimist kaasrahastab Euroopa Komisjon.

Print Friendly, PDF & Email