Kuressaare tahab 1,6 miljonit krooni preemiateks maksta (6)

Kuressaare linnavalitsus plaanib maksta enam kui poolele tuhandele linnalt palka saavale inimesele preemiateks üle 1,6 miljoni krooni ehk igale töötajale ligikaudu 2000–2500 krooni.

Summa on sisse kirjutatud Kuressaare linnavalitsusest volikogule esimeseks lugemiseks saadetud 2010. aasta I lisaeelarve projekti. Kui lisaeelarve seletuskirjas räägitakse personalikulude suurendamisest, siis linnapea Urve Tiiduse sõnul pole see kindlasti palgatõus ning 2009. aasta aprillis 18-protsendilise palgakärpe üle elanud linna allasutuste töötajad palka endisele tasemele tõusmas esialgu veel ei näe.

Sest palka ei saa tõsta, kui pole tulusid. Tiidus lisas, et analüütikud ei oska praegu veel öelda, millal see aeg taas kätte jõuab, et palgad saaksid kasvada. “Nädalapäevad tagasi kohalike omavalitsuste võimekuse tabelis oli Kuressaare esimese kümne omavalitsuse seas. Majanduslangus meie linna TOP 10-st ei kukutanud. Kõigil linnasüsteemi töötajatel on selles kindlasti oma osa, et omavalitsuse pakutavate teenuste tase ei langenud ja linn tervikuna suutis majandada efektiivselt ka pingelisel majandusajal. See väärib väikest rahalist tunnustust olemasolevate võimaluste piires,” märkis linnapea Urve Tiidus.

Ta lisas, et loomulikult peab selleks lisaeelarve heaks kiitma linnavolikogu. “Lisaeelarvet menetletakse kahel lugemisel, lubagem rahvaesindajatel rahulikult asja vaagida,” sõnas linnapea. Lisaeelarve kogumahus ligi 5,5 miljonit krooni läheb volikokku esimesele lugemisele oktoobri viimasel neljapäeval. Läinud suvel tekitas paljudes linna allasutuste töötajates, kelle töötasu oli 18% võrra kärbitud, tõsist pahameelt asjaolu, et linnavalitsus maksis lisatasusid ja preemiaid valitud töötajatele, kes said lisaraha oma tavaliste tööülesannete täitmise eest.

Print Friendly, PDF & Email