Kabehooaeg jätkus kiirturniiriga (1)

Kabehooaja järjekorras teisele, Kuressaare Elamute Hoolduse kiirturniirile tuli mängima 9 kabetajat. Nende seas oli ka auväärt seenior, Saaremaa 1965. a tšempion Uudo Lember, keda nähti võistlemas pika vaheaja järel.

Aastat viisteist tagasi oli tartlane Algo Laidvee meie paremikuga samal tasemel, kuid nüüdseks on ta oluliselt ette nihkunud. Seekord võitiski Tartu mees turniiri 8 punktiga, loovutamata vastastele poolt punktigi. Väga lähedal viigile Laidveega oli Hain Vaher, kuid paraku sai tal viigiseisus mõtlemisaeg otsa.

Teine oli turniiril Jaan Truu 6 punktiga, kolmas koht läks aga jälle külalisele. Rohkem lauamängude mitmevõistlejana tuntud järvakas Tõnu Maiste oli Kuressaares külas, nägi ajalehes kuulutust ja tuli mängima. Kui eelmine kord, 2009. a Reta Puidu turniiril, suutsid meie kabetajad teda kindlalt edestada, siis nüüd kuulus auhinnaline kolmas koht 5,5 punktiga just Maistele.

Samapalju punkte kogus Hain Vaher, kuid kaotus konkurendile omavahelises partiis viis tema turniirikoefitsiendi alla ning jättis neljandaks. Teised osavõtjad kogusid juba alla poole võimalikest punktidest. Parim nende seast oli Eino Palu 3,5 punkti ja viienda kohaga.

Jaan Truu

Print Friendly, PDF & Email