Trelleborgis saab oskajate abiga spetsialistiks (1)

Trelleborgis saab oskajate abiga spetsialistiks

ÕPPIDES OSKAJAKS: Ametit õppiv Ann Tsvetkov vajutab nupule talle mentoriks määratud Merle Nuumi valvsa pilgu all.
Foto: Egon Ligi

Saare maakonna tänavuseks aasta koolitussõbralikumaks ettevõtteks tituleeritud Trelleborgile tõi tiitli äärmiselt töötajasõbralik väljaõppesüsteem. Nimelt on organisatsiooni uute töötajate väljaõpetamiseks määratud vanemad olijad ehk niinimetatud mentorid, kes annavad oma kogemusi edasi uutele töötajatele.

Ettevõtte personalijuhi Kadi Maripuu ja pressiosakonna juhataja Sirje Varese hinnangul tõi maakonna koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitli neile see, et neil korraldati käesoleval aastal palju erinevaid koolitusi ja kasutati erinevaid väljaõppevorme koolitamaks ettevõttele vajalike oskustega personali.

Vajaduse suurema personali järele tingis Trelleborg IPE tehase laienemine 3200 ruutmeetrilt 5300 ruutmeetrile. Lisapersonali leidmiseks kasutati Maripuu sõnul põhiliselt töötukassa tööpraktika ja palgatoetuse programmi, otse värbamist laekunud CV-de põhjal ja erinevaid CV-de andmebaase ning juurde tuli leida töötajaid kõikidesse osakondadesse. Kõige enam tuli palgata pressioperaatoreid ning just neid uusi töötajaid hakkasidki juhendama Trelleborgi enda kogenud pressioperaatorid.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email