Tasuks nähtud vaeva eest olgu rahulolu (1)

Tasuks nähtud vaeva eest olgu rahulolu

AASTA KOOLITAJA 2010: Kaks aastat tagasi Orissaare gümnaasiumis õpilastele esinedes ei osanud Signe Sarah Arro aimatagi, et kahe aasta pärast tunnustatakse teda aasta koolitaja tiitliga.
Foto: Peeter Kukk

Tänavu aasta koolitaja tiitliga tunnustatud Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži lektor ja Tallinna turismi kõrgkooli õppejõud, OÜ Pilguse Mõis juhatuse liige ja Eesti maaturismi nõukogu esimees Signe Sarah Arro on kaheksa aastat Kuressaare kolledžis tudengeid õpetanud, mitmesugustel koolitustel loenguid pidanud, konsulteerinud ja oskusteavet jaganud nii auditooriumides esinedes kui ka neljasilmavestlustes.

“Õpetan päris palju erinevaid asju: Kuressaare kolledžis sotsiaalpsühholoogiat ja isiksuse psühholoogiat, natuke põimin sinna juurde ka neurolingvistilist programmeerimist ja kliendisuhteid, ning Tallinna turismi kõrgkoolis õpetan kõiki aineid, mis on seotud ettevõtlusega maaturismis,” teavitas Signe Sarah Arro.

Tegelikult võib Signe Sarah Arro oma koolitajakogemust mõõta enam kui kümne aastaga. Saaremaal tegi 2002. aastal Pilguse mõisaprouaks saanud tallinlasele ettepaneku kolledžisse loenguid pidama tulla tollal kõrgkoolis tudengitele turismiasjandust õpetanud Lii Muru. “Pean Lii Murut Saaremaa akadeemiliseks turismikorüfeeks. Ükskord Pilgusel olles ta selle ettepaneku kolledžisse õppejõuks tulla mulle tegi. Väga pikalt ma ei mõelnud. Ütlesin, et proovin.

Ei saa ju öelda, et jah, hakkan. Õpetajaks ei saa hakata, õpetajaks saadakse. Auditooriumiga, kuuljaskonnaga tuleb koos kasvada. Olen Liile selle pakkumise eest väga tänulik. Mida aasta edasi, seda rohkem tunnen, et see töö mulle meeldib,” mõtiskles Signe Sarah Arro.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email