Tervisetõendite paanikaks pole põhjust (4)

Maanteeameti andmeil on Saaremaal inimesed juba pikemat aega pöördunud liiklusregistrisse küsimusega, kas autojuhi tervisetõendit peab hakkama uuest aastast kaasas kandma.

Timo Vijar maanteeameti avalike suhete osakonnast ütles, et paanikaks pole põhjust. “Neil, kes on läbinud tervisekontrolli enne 7. juunit 2009, arvestatakse liiklusregistris tervisetõend kehtivaks kuni juhiloa kehtivuse lõpuni, sh juhul, kui isik on vahepeal juhiloa kaotanud ja liiklusregistri büroost uue juhiloa saanud,” rääkis ta.

Vijar lisas, et need, kellel ei ole tervisetõendile märgitud selle kehtivuse lõppkuupäeva, peavad uue tervisetõendi esitama koos juhiloa vahetamisega. Tervisetõendi kehtivust saab kontrollida internetis aadressil: paberivaba.ark.ee .

“Kui tervisetõendi andmed seal puuduvad ja juhiluba ei ole taotletud hiljem kui 7.06.2009, kehtib tervisetõend kuni juhiloa kehtivuse lõpuni. Sõidukijuht tervisetõendit kaasas kandma ei pea. Tervisetõend tuleb isikul esitada maanteeameti liiklusregistri büroole,” kinnitas ta veel kord, et muretsemiseks põhjust pole.

Print Friendly, PDF & Email