Invaühing ei ole rahul linna bussiooteplatvormidega (5)

Invaühing ei ole rahul linna bussiooteplatvormidega

OHUTU ASTUMINE: Tooma poest üle tee asuvas peatuses on bussist platvormile astumine reisijate jaoks ohutu, kuna platvorm on õige kõrgusega.
Foto Egon Ligi

Saare maakonna invaühing pöördus Kuressaare linnavalitsuse poole linna bussipeatuste ooteplatvormide probleemiga. Ühing palus linnavalitsusel leida lahendus Tooma poe juures asuva nn Slupi nurga peatuse, haigla ja autobussijaama bussipeatuse platvormide kohandamiseks bussiukse kõrguseni.

Sel moel oleks ühingu esimehe Jüri Heinlaiu sõnul tagatud ohutu bussist väljumine ja bussi sisenemine. Heinlaid ütles Saarte Häälele, et ei osanud kõnealusele probleemile ise tähelepanu pööratagi, sest kuna ta on ratastoolis, siis ta linnaliinibussidega ei liikle. “Kuid vanematel inimestel on see astumine mõnes bussipeatuses väga vilets. Eriti raske on bussist väljumine, sest buss jääb ooteplatvormist nii kaugele,” rääkis Heinlaid.

Lisaks sellele on platvormid invaühingu juhi sõnul liialt kõrged. “Küllap on neid kohti veel, kuid meie inimesed on välja toonud, et just neis kohtades peaks platvorm olema madalam,” tähendas ta. Jüri Heinlaid märkis, et iseenesest ei tohiks platvormide madaldamine tehnoloogiliselt kuigi raske töö olla. “Kui vaadata näiteks otse Tooma poe vastas oleva peatuse platvormi, siis seal on see ilusti kaheastmeline,” leiab linnas Heinlaiu sõnul tegelikult ka häid näiteid sellest, millised kõik ooteplatvormid olla võiksid.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri kinnitas Saarte Häälele, et linnavalitsus mõistab täielikult invaühingu muret. “Mis puudutab Tooma poe ja Haigla peatuse platvormide ümberehitamist, siis on tehnilised lahendused selleks tänaseks läbi mõeldud ja ka ette valmistatud,” nentis Saluri. Pressiesindaja lisas, et linnavalitsusele teadaolevalt korraldab maavalitsus ka tuleva aasta esimeses kvartalis uue bussiliinide riigihanke.

“Ootame hanke ära, siis on selge, missugused bussid linnaliine sõitma hakkavad, sest ehitustööd on komplekssed ja kallid, seega tuleb valida sobiv variant ja ehitada platvorm, mida ei peaks hiljem enam ümber tegema,” selgitas Saluri. Autobussijaama bussipeatuste platvormi osas on OÜ Kuressaare Bussijaam linnavalitsuse andmeil ümberehitustööd ehitajalt juba tellinud ja need tehakse ära lähimal ajal.

Print Friendly, PDF & Email