231 õpilast tahab kooliteele korralikku kõnniteed (15)

231 õpilast tahab kooliteele korralikku kõnniteed

HÄDA JA VILETSUS: Eile pärastlõunal Kaevu tänavat mööda koolist koju jalutanud Ann Tarkin (vasakul) ja Kai Kreos tunnistasid, et sealne kõnnitee on kehv. Seda ükskõik milliseid jalanõusid kandes, kontsakingadega käimisest ei maksa seal aga unistadagi. Seetõttu käivad paljud õpilased autoteel.
Foto: Egon Ligi

Kooliaasta jooksul sadu kilomeetreid kodu ja kooli vahet liikudes võib olla ebamugav, kui pead kõndima autode vahel või koperdama auklikul kõnniteel. Just sellisele probleemile juhtisid Kuressaare linnavalitsuse tähelepanu Kuressaare gümnaasiumi õpilased.

“Meie, KG õpilased soovime ka järgmisel aastal koolis käia, kuid Kaevu tn kõnnitee on väga halvas seisukorras ja Talve tn puudub nõuetekohane kõnnitee,” seisab õpilaste pöördumises. “Palume leida võimalus kõnniteede renoveerimiseks ja planeerimiseks marsruudil Kaevu–Nooruse ja terve Talve tn ulatuses,” kirjutavad koolilapsed. Palvele on alla kirjutanud 231 õpilast.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus märkis saadud pöördumisega seoses positiivsena ära selle, et lapsed jalgsi koolis käivad. “See räägib sellest, et lapsed käivad palju jala ja tahavad jala koolis käia,” lausus linnapea, lisades samas, et see on hästi vahva, et nii paljud lapsed jala liiguvad.
Tema kinnitusel hakatakse Talve tänavale kõnnitee ehitamist kaaluma järgmise aasta eelarvet koostades.

“Praegu on olemas ikkagi seisukoht, et see tehakse ära, kuna sajuveetorustikku on jäänud seal nii vähe teha, umbes 50 meetrit. Esmajärjekorras sõltub see, et Talve tänaval oleks kõnnitee ja Kaevu tänaval toimuks renoveerimine, ikkagi sellest, kui palju raha meil on,” rääkis linnapea. Tiidus selgitas, et Talve tänava kõnnitee ehituse viibimise põhjuseks on suuresti see, et enne tuleb paigaldada sajuveetorustik, kui saab kõnniteed ehitama hakata. Kui torustik paigas, saab Talve tänav 285 meetri pikkuse kõnnitee.

“Tegelikult on Talve tänava terviklahendus üleüldiselt viivitanud seda tegemist. Kõnniteid, kus peab uuendama ja renoveerima, on hästi palju ja neid on ka palju tehtud, kõike korraga lihtsalt ei saa,” lausus linnapea. Urve Tiiduse sõnul on sealsete tööde mahu maksumus alla poole miljoni krooni ning teades, et kõnniteedesse läheb igal aastal umbes 800 000, siis tõenäoliselt võibki järgmise aasta eelarvest kõnniteedele kuluvast rahast suure tüki haugata just Talve tänav.

“Kui vaadata, kui palju on sel aastal tehtud lasteaedade juures ja mida on tegelikult tehtud sillutise parandamiseks, siis kõike korraga lihtsalt ei saa,” lisas ta. Kirja linnavalitsusele edastajaks märgitud koolidirektorilt Toomas Takkiselt Saarte Häälel kommentaari, kas kool on ka varem linnavalitsuse poole sellise palvega pöördunud ja miks peavad seda tegema õpilased, eile pealelõunal saada ei õnnestunud.

Print Friendly, PDF & Email