Liigveega hädas olev mees ei saa abi kusagilt (13)

Liigveega hädas olev mees ei saa abi kusagilt

PROBLEEMNE KOHT: Kuigi spetsialistid väidavad, et vesi siia ei kogune, pidi vihmaga ujuma kogu postkasti ümbrus ning vesi loksub vanahärra õue ja keldrissegi.
Foto: Evely Aavik

Orissaare alevikus keldrisse ja maja alla jooksva sajuveega hädas olev mees ei saa kusagilt abi, vaatamata sellele, et on võtnud mitmeid telefonikõnesid ja kirjutanud kirju. Vallavalitsusest öeldakse talle, et on tehtud kõik, mis võimalik, ja teetöid teinud maanteeameti sõnul ei ole probleem tee-ehitusega üldse seotud.

“Praegu pole kõige hullem, aga me peame kogu aeg valvel olema, sest kui vihma sajab, tuleb keldris pumbad tööle panna, kuna Orissaare aleviku poolt tulev vesi vajub minu värava taha,” rääkis 70-aastane vanahärra (nimi toimetusele teada), lisades, et on probleemiga maadelnud 2007. aastast. Kui on suuremad sajud, siis tuleb pererahval keldrit tühjaks pumbata mitu päeva.

Murega on pöördutud vallavalitsuse poole ning endine vallavanem oli kinnitanud, et kui uus solgitrass tuleb, saab kõik korda. “Pidime kannatama, kuni tee remont lõpeb,” ohkas vanahärra, kuid loodetud lahendust ei tulnud ikka. Maantee pidi tulema madalamale kui pinnas, kuid tegelikult on tee ikka maja poole kaldu. Kui varem tõi pisukestki leevendust teisel pool maanteed asuv sügav kraav, siis nüüd on ka see kadunud.

“Kraav on seal nüüd poolenisti täidetud,” selgitas vanahärra, lisades, et kui spetsialistid esimest korda käisid tema probleemiga tutvumas, pakkusid nad lahenduseks, et väike kraav kaevatakse hoopis mehe maja ette. “Aga vesi ei lähe sealt kuhugi edasi, see on ainult kogumise koht,” ei suuda vanahärra toimunut uskuda, selgitades, et ei kannata, kui tehakse halba tööd, sest on ka ise tee-ehitusega tegelenud ja teab, et vesi ei saa niimoodi kaduda. Kogumiskaev pidi tulema postkasti juurde, kuid seda tehtud ei ole.

Teise võimalusena pakuti, et vesi pannakse kraavist jooksma solgitorustikku, kuid ka selle asja teostamiseni ei ole veel jõutud. “Mure on ja kusagilt abi ei saa,” ohkas mees. Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär on olukorraga kursis, kuid tema sõnul vastutab maantee ehituse eest tellija, s.t maanteeamet. “Olen ise käinud olukorda korduvalt vaatamas ja käinud on ka nii tellija kui ka järelevalve esindaja,” selgitas Põlluäär Saarte Häälele, lisades, et see probleem on vanem kui maantee projekteerimine.

“Oleme vallakodaniku soovid edastanud kõigile osapooltele palvega olukorda leevendada, kuid tegelikult on seal tänaseks tehtud kõik, mis võimalik,” kinnitas vallavanem. Lääne regionaalse maanteeameti spetsialistide kinnitusel aga ei voolagi sademevesi maanteelt mureliku Orissaare mehe aeda ja õue. “Meie spetsialistid on olukorraga tutvunud ja kinnitanud, et kõnealune tee vastab projekti nõuetele ega ole probleemi põhjustaja,” ütles maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu.

Print Friendly, PDF & Email