Arvi Liik – Saaremaa staažikaim koolipapa

Arvi Liik – Saaremaa staažikaim koolipapa

KOOLIPAPA BASSEINIS: Praegu veel saab Arvi Liik kooli basseinis käia lipsu ja ülikonnaga.
Foto: Egon Ligi

Arvi Liik (71) on Saaremaal vaieldamatult kõige vanem koolijuht ja üks staažikamaid Eestis. Kallemäe kooli direktori toolil istub see mees juba 41 aastat. Maakonna haridusjuhil Raivo Peetersil on kauaaegse koolijuhi kohta oma arvamus: “Liik on vanim küll, aga hingelt on see mees tükimaad nooruslikum kui mõni temast kümneid aastaid noorem kolleeg.”

Halliseguste juustega koolipapa (nii Liik ennast naljatamisi kutsub) naerab: “Need aastad on nii märkamatult läinud, et ise pole aru saanudki,” ja on külalise märkamatult tüürinud otsejoones Kallemäe kooli äsja valminud uhkesse võimlasse.

“See on meie rosin,” kiidab Liik tõepoolest väga kaunist spordirajatist, millest on spordimehena ise selles koolis aastaid puudust tundnud. “Vaadake, kuidas põrand läigib! See on puhas puuparkett, kolm korda üle lakitud, et paremini vastu peaks. Ja näe, lapsed on siin peal juba mõnda aega mütanud, aga sellest pole jälgegi.”

Ei saa üle ega ümber ehitusest

Tundub, et Arvi Liik võiks sellest hetkel veel pooleli olevast Kallemäe koolist järgemööda rääkida tunde. Tänaseks on koolihoonest valmis üks osa, n-ö uus tiib, kus koolipere on end üpris mõnusalt sisse seadnud. Ja mis tehtud, on hästi tehtud. Käib koolihoone vana osa lammutamine. Katus on juba peal, uued aknad ees, varsti lähevad lahti sisetööd. Paigaldatakse maakütet, selle jaoks panevad mehed maasse 9 km (!) torusid.

Liik räägib vaimustunult, missugune on Kallemäe kool siis, kui kõik lõpuks valmis. Et lisaks igasugu õppe- ja raviruumidele tuleb korralik aula, mida saab kasutada ka koosolekute-konverentside pidamiseks, ühiselamud eraldi poistele ja tüdrukutele, klaaskatusega väliõppeklass, korralik staadion jne. 20 miljonit – nii suur on summa, mille Riigi Kinnisvara AS Kallemäe kooli projekti panustab.

Arvi Liik ja tema kaaskond tulnud äsja Tartumaalt uhiuuest Kammeri koolist. Saarlased vaadanud ja olnud õnnelikud – meie kool tuleb parem!
“Neid Facio Ehituse mehi on ju “pekstud” küll, aga nad teevad ikka väga kvaliteetset tööd. Olen kindel, et kui see Kallemäe kool valmis saab, siis tuleb sellest üks väga ilus hariduskeskus Saare maakonna erivajadustega laste jaoks. Aga võib-olla ka parim kogu Eestis.”

Kuna koostöö praeguse projektijuhi Tarmo Pintsoniga sujub igati normaalselt, siis usub Liik, et maja tõepoolest maikuus valmis saab.
“Minu jaoks on see nagu Erki Noolel, kellel lõppes spordimehe karjäär maailmameistri tiitliga. Mul sama mõte – kui see kool valmis saab, siis on minul KÕIK tehtud. Rohkem enam ei pinguta mitte kuskilt otsast. Ja kuna vanus on ka selline, siis annan rõõmuga võtmed üle. Mul on hea meel, et sellega hakkama sain. Ja lõppude lõpuks on mu koolipere minust ju tüdinud ka – igal aastal 1. septembril ikka üks ja seesama nägu! No kaua võib!”

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email