Oitmele plaanitakse noortelaagrite keskust

Vastloodud MTÜ Oitme Baas kavatseb Oitmel luua statsionaarse rahvusvahelise lastelaagrite keskuse. Projekt on verivärske ja eile räägiti sellest ka omavalitsuste esindajatele.

Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peetersi sõnul on tegemist meeldiva kokkulangevusega – statsionaarse noortelaagri rajamise idee on sisse kirjutatud maakonna arengukavasse ja kui eile mindi sellest omavalitsustele rääkima, siis selguski, et Leisis selle nimel juba tegutsetakse. Seega on maavalitsus nõus seda ettevõtmist toetama.

“See ei tähenda, et hea projekti olemasolu korral ei võiks ka mõni teine omavalitsus oma territooriumile laagripaika teha, sest loodame, et Saaremaa on jätkuvalt atraktiivne puhkusepaik,” täpsustas Peeters, lisades, et nii mõnigi on näinud potentsiaalsete laagripaikadena tühjalt seisvaid endisi koolimaju. Saarte Hääle andmetel on noortelaagri osas huvi üles näidanud nii Kärla, Valjala, Laimjala kui ka Pihtla vald.

MTÜ Oitme Baas juhatuse liikme Andrus Kandima sõnul on Leisi vallas lastelaagrite korraldamisel pikk traditsioon. Juba sügaval Nõukogude ajal toimusid Leisi keskkooli juures suvised lastelaagrid, mis olid enamasti seotud spordiga. “Viimastel aastatel on lastelaagreid korraldatud Oitme matkamajas ja korraldajate arvates on koht selleks väga sobilik,” märkis Kandima. Ta lisas, et tänu uutele kontaktidele väljaspool vabariiki sai eelmisel aastal alguse suurejoonelisema projekti idee, mis tänaseks on võtnud juba konkreetse kuju mittetulundusühingu loomise näol.

Oitme baas hakkab selle loojate sõnul tegutsema aastaringselt, kusjuures rahvusvahelisi noortelaagreid tahetakse korraldada enamasti suvel. Ka Raivo Peeters loodab, et tulevane laagrikeskus hakkab toimima aastaringselt ning arvestades seda, et Leisis on olemas ka vastrenoveeritud ujulaga koolimaja ja spordiväljak, on koht tema arvates väga sobilik. “Ammu on räägitud ka kõrgseiklusraja rajamisest, ehk õnnestub see sinna teha,” avaldas ta lootust.

Mis puutub aga vastloodud mittetulundusühingu tegemistesse, siis lisaks sellele, et laagrisse on kavas kutsuda rahvusvahelisi seltskondi, on ühinguga liitumas Moskva suurettevõtja Irina Levina ning Lääne-Euroopa poolelt on MTÜ Oitme Baas liikmeks lähiajal oodata UNICEF-i kaudu Prantsusmaa esindajat. Tema hakkaks laagrit propageerima peale Euroopa ka Prantsusmaa endistes asumaades.

“Suvelaagrid on plaanis korraldada 10-päevased ja korraga oleks laagris kolm gruppi (eesti, vene, mõne Euroopa riigi või siis mingi muu riigi noorte grupp), milles igaühes on 30 last,” seletas Kandima.

Print Friendly, PDF & Email