Kuhu minna

Kolmapäev, 22. september

KINO
Divas kl 18.30 Lohista ta lavale. Komöödia. Alla 14-a keelatud. Pilet 50 kr.
Kuressaare kultuurikeskuses kl 15 ja kl 18 dokumentaalfilm Helid ja vaikus. Ligi viis aastat kestnud võtteperioodi jooksul valminud ja publiku muusikalisele reisile Eestist Argentiinani viiv poeetiline dokumentaalfilm loob harukordse võimaluse kogeda, kuidas tekib usaldus tipphelilooja ja tipp-produtsendi vahel, muutes viimase osaks teose loomisprotsessist. Hämmastav on jälgida, kuidas täielikult muusikale ja artistile pühendunud Eicher suudab avada ja talletada muusika maagia selle kõigis nüanssides, olgu stiiliks religioosne muusika või tango. Vaieldamatult aasta olulisemate muusikafilmide hulka kuuluv “Helid ja vaikus” on tähtis film nii muusika loojatele, nautijatele kui ka salvestajatele, sest näitab, kuidas me ehk peaksime muusikat tunnetama, väärtustama ja kuulama.
Manfred Eicheri kaaslasteks dokumentaalfilmis on ECM-i heliloojad ja muusikud Arvo Pärt, Eleni Karaindrou, Dino Saluzzi, Anja Lechner, Anouar Brahem, Gianluigi Trovesi, Marilyn Mazur, Nik Bärtsch, Kim Kashkashian, Jan Garbarek ja paljud teised. Lavastajad Peter Guyer, Norbert Wiedmer. Osades Manfred Eicher, Arvo Pärt. Šveits, Recycled TV (2009). Film kestab 1 tund 28 minutit. Piletid (35 kr) müügil Kuressaare kultuurikeskuses jt Piletilevi müügipunktides.

NÄITUS
Kuressaare linnuses kl 16 näituse Veneetsia unelm avamine. Näitus koosneb läti kunstniku Irina Ošleja viimase kahe aasta jooksul Veneetsias loodud maalidest ja joonistustest.
Irina Ošleja on sündinud 1966. aastal Peterburis, kus omandas ka kunstialased algteadmised Ermitaaži juures tegutsevas kunstistuudios. Hilisem elukäik ei sidunud teda kohe kunstiõpingutega. Olles lõpetanud Leningradi prantsuse keele süvaõppega keskkooli, asus ta 1983. aastal õppima Leningradi ülikooli majandusteaduskonda, kuid siirdus sealt Modest Mussorgski nimelisse Leningradi muusikakolledžisse, mille lõpetas 1989. aastal. Olles juba varem õppinud läti keelt, asus ta 1991. aastal seoses abiellumisega püsivalt elama Riiga ja õppima Läti ülikooli võõrkeelte teaduskonna prantsuse keele osakonnas. Ülikooli lõpetas ta 1995. aastal ja õppis seejärel Pariisis poliitikateaduste instituudis.
Alles 2003. aastal avanes Irina Ošlejal võimalus asuda õppima Firenze kunsti- ja restaureerimisinstituudis. 2005. aastal astus ta Läti kunstiakadeemia maaliosakonda, mille kahe kursuse läbimise järel sai ta Erasmuse stipendiumi aastaseks koolituseks Veneetsia kunstiakadeemias, jätkates samas stažöörina ka järgmisel õppeaastal. Irina Ošleja on esinenud oma isiknäitustega Itaalias Orvietos ja Veneetsias ning Lätis Riias, Saulkrastis ja Engures, lisaks veel kodumaistel grupinäitustel Riias ja Valmieras.

ÜRITUS
Tornimäe rahvamajas IV Pöide valla päevad. Kl 19 rahvamajas kontsert-aktus; vallapäevade avamine. Tänatakse valla sportlasi, kes on aastaid esindanud valda erinevatel spordiüritustel. Külakogukondade esitatud nominentide hulgast valitakse loosiga valla kõige spordilembesem ja kultuurilembesem pere. Näiteringi Tungal esituses Jaan Tätte näidend “Latern”. Rahvamaja fuajees avatakse kartulitrükinäitus ja pannakse välja kogukondade kokkusätitud sügiseteemalised lille-taimeseaded – ikebanad. Üritus on tasuta.
Eikla klubis kl 18 Koosliikumine kõigile. Ole noor või vana, tule liigu oma tervise heaks.

Neljapäev, 23. september

KINO
Divas kl 19.30 Lohista ta lavale. Komöödia. Viimane seanss. Alla 14-a keelatud. Pilet 50 kr.

ÜRITUS
Tornimäe rahvamajas IV Pöide valla päevad. “Loodus – meie toitja”: kl 14 kartulitrüki töökoda, trükitakse paberile ja tekstiilidele guašš- ja siiditrükivärvidega, lisaks segatakse kohapeal kokku erinevaid looduslikke värve; kl 19 “Lauake-kata end!” – külade kartulitoidud ja taimeteed, kartuliteemaline viktoriin. Üritus on tasuta.

TANTS
Divas Student Night. DJ K. Lillimägi. Sissepääs kuni kl 24-ni tasuta. Alates kl 24-st pilet 25 kr.
Kodulinna lokaalis DJ Raaper. Sissepääs tasuta.

Print Friendly, PDF & Email