Garaažiomanik kahtlustab tulekahju tekkimises kurja kätt

Kuressaares Aia tänaval põlema süttinud garaaži omanik kahtlustab, et põlengu põhjustas süütamine. Politsei juhtunu uurimiseks menetlust ei algatanud.

“Kui garaaž väljastpoolt põlema läheb, siis mida muud ikka arvata,” põhjendas garaažiboksi omanik Taivo, kes seda küll ei usu, et keegi kuritahtlikult just konkreetselt temale halba tahtis. Samas on kellegi hooletus tekitanud Taivole ligi 30 000 krooni suuruse kahju. Mehe sõnul on garaažide tagune juba aastaid olnud alkoholitarvitajate meelispaik ning ilmselt oli kellelgi mingil põhjusel seina äärde paigutatud diivan põlema läinud.

“Ligi 15 aastat olen neid siit minema ajanud,” rääkis Taivo tema garaaži taha kogunenud seltskonnast, kuhu kuulub erinevas vanuses inimesi, lastest täiskasvanuteni. Lisaks on omanikel ka varem tulnud tegemist teha huligaanidega, kes katuseräästa all olevatest õhuavadest põlevaid pabereid sisse loobivad. 10. septembril kell 14 teatati tulekahjust Kuressaares Aia tänaval, kus garaaži kõrval põles praht. Tuld olid võtnud ka kahe garaažiboksi katusekonstruktsioonid. Päästjad avasid tulekollete kustutamiseks 12 ruutmeetri ulatuses katust ja kustutasid põlengu.

“Politsei kontrollis sündmust, kuid asjaoludest nähtus, et pole alust arvata, et tegu oleks olnud pahatahtliku süütamisega,” ütles politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et menetlust seega algatatud ei ole. Päästekeskuse menetlejad tulevad sündmuskohta üle vaatama sel nädalal ja seejärel otsustatakse, kas menetlust alustatakse.

Print Friendly, PDF & Email