Uues erapansionaadis saab valida isegi seina värvi (lisatud video!)

Järgmisest nädalast saab Kuressaare ühe vanurite pansionaadi võrra rikkamaks. Seni talvekuudel peamiselt suletud olnud spaa-hotell Saaremaa Valss hakkab maja I korrusel pakkuma eakatele pansionaaditeenust.

Reedel toimunud lahtiste uste päeval ütles AS-i Kuressaare Sanatoorium juhatuse liige Ivar Vipp (fotol), et alati peab otsima uusi suundi ja pealegi on Kuressaares just vanematele inimestele mõeldud hooldusteenuse osa turul veel puudulik. Hotelli teistel korrustel pakutakse jätkuvalt spaateenuseid. Näiteks kui kellegi on vaja pikemaks ajaks ära minna, siis on nüüd meie majas koht, mille peale inimene saab kindel olla, et siin tema lähedase, vana ema või isa eest hoolitsetakse, rääkis Vipp Saaremaal uudse teenuse kohta, mis sisaldab majutust ja kolme söögikorda päevas. Ivar Vipp lisas, et soovi korral saab kostiline kohe samast majast ka mõne raviteenuse osta.

Vipp märkis ka, et kuna majas on arstid olemas, tähendab see pansionäride tervise pidevat jälgimist ja koostöös perearstiga on võimalik määrata ka mõningast ravi. “Turvalisus on siin tagatud,” on Ivar Vipp kindel.
24-kohaliseks pansionaadiks mõeldud hooneosas ei ole tube seni spetsiaalselt muutma hakatud ja sellel on Vipi sõnul olemas hea põhjendus. “Me aktsepteerime inimeste erisoove,” kinnitas Vipp. Ta selgitas, et kui keegi soovib tulla pansionaati pikemaks ajaks ja ta on harjunud sinist värvi toaseintega, siis ta need sinised toaseinad ka saab.

Selliseid muudatusi saab kindlasti teha, kuna pansionaati tulemine ei ole Vipi sõnul kindlasti mitte kui hotelli tulek. “Ei ole nii, et täna otsustan ja homme tulen,” sõnas Kuressaare Sanatooriumi juhatuse liige Vipp. Erapansionaadis on ka teenusele vastav hind. Eesti haigekassas kindlustatutele kehtib Vipi sõnul erihind, milleks on 330 krooni ööpäev. Selle eest saab inimene koha kaheses toas ja kolm korda päevas süüa. Vipp tõdes, et hind ei ole just odav, kuid samas on see tema sõnul vastavuses teenuse mahu ja kvaliteediga.

Print Friendly, PDF & Email