Salme jahiselts hoiatab uue jahindusega tegeleva MTÜ eest (7)

Salme jahimeeste selts hoiatab maaomanikke hiljuti moodustatud MTÜ Tehumardi Maaomanike ja Jahimeeste Ühendus eest, kuna selle organisatsiooni juhid ajavad asju varjatult ja tõenäoliselt omakasu silmas pidades.

Ligemale 50 liikmega Salme jahimeeste seltsi esimees Priit Paomees ütles Saarte Häälele, et uue organisatsiooni puhul teeb kõige enam meelehärmi asjaolu, et selle lõid Salme jahimeeste seltsi enda liikmed, kes said seltsilt ülesande uurida riigimetsa majandamise keskuse (RMK) Kuressaare jahiala reorganiseerimisega seonduvat.

Kuna ajalooliselt on Tehumardi soo kuulunud Salme jahimeeste seltsi jahi-alasse, siis on selts huvitatud selle maatüki endale saamisest, kui RMK Kuressaare jahiala reorganiseerimiseks läheb. “Paraku kasutasid seltsilt asja uurimiseks volitused saanud isikud seda oma erahuvides ja moodustasid jahiseltsi informeerimata hoopis Tehumardi maaomanike ja jahimeeste ühenduse,” ütles Priit Paomees. Möödunud nädalal pöördus MTÜ Tehumardi Maaomanike ja Jahimeeste Ühendus keskkonnaministeeriumi poole ettepanekuga jahiõiguse saamiseks praeguse RMK Kuressaare jahiala territooriumil.

Ehkki Tehumardi maaomanike ja jahimeeste ühendusse kuulub praeguseks 21 maaomanikku, pole mõni neist Priit Paomehe hinnangul siiski aru saanud, kuhu ta liikmeks astus. Nii on Priit Paomehe poole pöördunud maaomanikke, kes avaldasid nördimust Salme jahimeeste seltsi liikmete pealetükkiva käitumise üle lepingute sõlmimisel. Probleem on selles, et kohalikud tunnevad neid uude organisatsiooni värbamas käinud MTÜ Tehumardi Maaomanike ja Jahimeeste Ühendus juhatuse liikmeid eelkõige kui kohaliku jahiseltsi liikmeid ning pidasid liitumiskutset jahimeeste seltsi algatuseks. Ilmselt ei pidanud uue organisatsiooni juhid mõnel juhul meelega vajalikuks olukorda piisaval määral lahti seletada, kahtlustab Priit Paomees.

Ta lisas, et kuna Tehumardi maaomanike ja jahimeeste ühenduse juhatuse kolmest liikmest kaks tegelevad jahiturismiga, siis on neil ümbruskonna maadel jahipidamiseks väga suur äriline huvi. Priit Paomees hoiatab, et nii nagu uue organisatsiooni loojad petsid oma kaaslasi Salme jahimeeste seltsist, võivad nad samaoodi alt vedada ka maaomanikke ja koostööpartnereid. “Küsitav on ka usalduslik lubatud koostöö teiste jahiseltsidega, kui juba Salme seltsi liikmetena nii käituti,” sõnas Paomees.

Print Friendly, PDF & Email