Nohu ja köha ründavad

“Ägedad hingamisteede haigused (ÄRH) võivad esineda kõikidel aastaaegadel, kuid nende esinemist iseloomustab selgelt välja kujunenud hooajalisus – viirusliku etioloogiaga haigused sagenevad järsult septembris-oktoobris,” ütles gripispetsialist Olga Sadikova, kelle sõnul võib üheks põhjuseks olla laste naasmine kooli või lasteaeda.

Sadikova sõnul võib laekunud epidemioloogiliste ja viroloogiliste andmete alusel öelda, et praegu on ägedate respiratoorsete haigestumiste intensiivsus kõikides maakondades madalal tasemel. “Hingamisteede nakkushaigusi põhjustab rohkem kui sada erinevat viirust,” lausus Sadikova, lisades, et millega on köha-nohu puhul konkreetselt tegu, ei ole väikese proovide arvu tõttu veel võimalik kindlaks määrata. “Kuid ühtegi gripijuhtu alates juunist registreeritud ei ole,” kinnitas ta.

Ägedaid respiratoorseid haigestumisi on võimalik efektiivselt vältida lihtsaid reegleid järgides: haige inimene peab koju jääma ja ennast terveks ravima vähemalt kuni kehatemperatuuri normaliseerumiseni. Haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab organismi ja haigestunu ohustab nakatamisega ka teisi.

Print Friendly, PDF & Email