Muhu-mustrilised kummikud ja vihmavarjud lähevad hästi kaubaks (2)

Muhu-mustrilised kummikud ja vihmavarjud lähevad hästi kaubaks

POPID TOOTED: Sügise hakul on üha populaarsemad Muhu-mustrilised vihmavarjud ning sarnast edu ennustavad müüjad ka kummikutele.
Foto: ETNO.EE

Internetiavarustes rahvusmustriliste toodete müügiga tegelevatel veebipoodidel lähevad sügise hakul eriti hästi müügiks Muhu-mustrilised kollased kummikud ja vihmavarjud.

Erinevaist Eesti paigust pärit rahvusmustritega kaunistatud tooteid müüv Rahvusmeened.ee pakub muuhulgas tervet hulka Muhu-mustrilisi asju. Muhu mustrites on neil näiteks rahvuspapud, beebipapud, vihmavarjud ja kummikud. Lisaks leidub ka Muhu-kollaseid rätikuid, laudlinu, toolipatju, pajalappe ja pajakindaid.

“Kõik tooted on väga populaarsed, kuid praegu huvitavad inimesi – vihmased ilmad ju – rohkem kummikud ja vihmavarjud,” ütles veebipoe esindaja Heli Kruusi. Kliente jagub tema sõnul kenasti ning nende hulgas on nii toredaid eesti inimesi kui ka välismaalasi. Ka tänavu märtsi alguses asutatud Etno.ee-l, mille idee autorid on ettevõtjad Monika Mäe ja Kristjan Saar, läheb rahvusmustriliste kaupade müük väga hästi. Mäe märkis, et Etno.ee on algsest tootja-turustaja kontseptsioonist praeguseks edasi arenenud ka paljude teiste moodsate etniliste toodete edasimüüjaks.

Lisaks rahvalikele triibumustritele on nemad oma toodete disainis kasutanud Kihnu tanul ning soki- ja põllekirjas leiduvaid kaitsemärke nagu silmusnelinurk, kaheksakand, truuduse sümbol jt. Muhu-mustrilistest toodetest on Etno.ee veebipoes müügil kott-toolid, dekoratiivpadjad, aiakiiged, piknikutekid ja vihmavarjud. Lähiajal lisanduvad ka nende müügiartiklite hulka rahvusmustritega ehitud kummikud. Kõige populaarsemad tooted on Monika Mäe sõnul Muhu-triibulised ja Mulgi kuue mustriga kott-toolid. “Sügise hakul on üha popu-laarsemad ka Muhu-mustrilised vihmavarjud ja sarnast edu ennustame ka kummikutele,” rääkis Mäe.

Etno.ee internetipoe kliendid on firma eestvedaja sõnul peamiselt kohalikud eesti inimesed, aga ka paljud kohalikud ettevõtted, kes kasutavad kott-toole oma puhkeruumide sisustamiseks. “Väliseestlastele oleme tooteid postitanud Saksamaale ja Inglismaale. Turistideni loodame jõuda peatselt avatava esinduspoega,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email