Hambaplomm tõi tüli majja (11)

Saarte Hääle poole pöördunud Agnes tahtis hoiatuseks jagada hambaarstikogemust, mis teda tükiks ajaks endast välja viis. Hambaarst omakorda ütleb, et tegemist on möödarääkimisega.

Agnes käis juuli lõpus koos elukaaslasega Kuressaare hambapolikliinikus hamba-arstil. “Üks auk oli. Arst pani plommi ära ja siis hakkas vaatama, et oi, siin on üks katkine hammas veel, teeme selle ka korda,” rääkis naine. Hammas alalõuas sai sisse mürgi.

Paari päeva pärast sellele hambale plommi saama minnes kurtis Agnes, et möödunud korral pandud plomm on tema meelest kõrgem ja liigub.
“Arst katsus seda ja ütles, et pole võimalik, täitsa ilus on. Aga et ta võib natuke lihvida.” Ehkki Agnes oma sõnul aru ei saanud, millist hammast lihviti, arvas ta, et eks arst tea paremini ning kõik on hästi. Pealegi kehtis plommile pooleaastane garantii. Kuid hambatäidis pudenes siiski välja.
Kolmandat korda linna uut plommi panema minnes oli Agnes väga üllatunud, kui tohter väitis, et tema pole seda plommi üleüldse pannudki.

“Ma olin tõsiselt šokeeritud. Et kuidas, ma ju selle hambaga kõigepealt tulingi teie juurde. Arst vastas, et ei, tema pannud hoopis selle tagumise plommi. Et see on uus, nii on temal kaardi peal kirjas. Aga ma tean ju, millise hambaga arstile läksin. Või peaksin ma hamba enne ära märkima või olema siis nii tark, et otsin kuskilt teise arsti juurest oma hamba-kaardi ja alles siis lähen konsulteerima?” oli Agnes nördinud.

Doktor Anne-Mai Masing Kuressaare hambapolikliinikust ütles, et tema viga võis olla see, et ta ei hakanud patsiendi liikuvat plommi lähemalt uurima: “Tal oli plomm ära tulnud viiendal hambal, aga tegelikult oli kuues hammas see, millele mina olin plommi pannud. Me ei rääkinud asja ilmselt õieti selgeks,” selgitas Masing. “Ma arvan, et minul seal mingit süüd küll ei ole, selles mõttes on hea, et kaardil on kõik fikseeritud. Seda hammast, millel ta väidab, et plomm on ära tulnud, ei ole kaardi peal. Ta on käinud kusagil mujal.”

Doktor Masing soovitas ka näidata väljakukkunud plommi teisele arstile või erapooletule inimesele, siis saab selgeks, kas on vana plomm või alles pandud, uuem ja valgem. “Pole hullu, me saame selle korda teha. Tulgu kohale, küll me vaatame ja konsulteerime, talle ei tee keegi ülekohut. Kõik asjad tuleb selgeks rääkida.”

NB! Sotsiaalministeeriumist vastati, et tervishoiuteenuste kvaliteedi kontrolli osutab terviseamet, mille ekspertkomisjonile on arusaamatuste ilmnemisel õigus ja võimalus esitada kirjalik avaldus eksperthinnangu taotlemiseks.

Print Friendly, PDF & Email