Venemaa suurim telekanal käis Saaremaad filmimas

EAS-i Turismiarenduskeskuse kaudu viibisid 30. augustist eilseni Eestis Venemaa Esimese Kanali teletegijad. Kahel päeval – 31. augustil ja 1. septembril – filmiti ka Saaremaal.

Saarel filmimise korraldajaks olnud SA Saaremaa Turism juhatuse liige Anu Lomp teatas, et siin filmiti klippe huvitavatest inimestest, loodusnähtustest, kultuurist ja muust, mis võiks rahvale huvi pakkuda saates “Soovin teada” (www.vseznat.com).

“Soovin teada” on Venemaa suurimal telekanalil eetris iga päev ja peamiselt vastatakse selles lugejate saadetud küsimustele. Saate vaatajad küsivad erinevate maade olude ja kommete kohta ning nende küsimustele vastamiseks käiaksegi vastavates riikides ja paikades asja kohapeal uurimas. Saate tegijad on viibinud juba enam kui 40 riigis ja tehtud klipid on alati positiivsed.

“Juhtub ka seda, et algselt planeeritud teemad asenduvad huvitavamatega, kuna kohapeal saadakse mõni parem idee,” kinnitati SA-st Saaremaa Turism. “Vene suurima telekanali klipid aitavad kindlasti kaasa potentsiaalsetes venelastest külastajates huvi tekitamisele Eesti ja Saaremaa vastu.”

Saarele tulles olid tegijate algsed teemad kadakaviht (filmimiskoht Jurna turismitalu), kuidas töötab tuuleveski (Angla tuulikumägi), Kaali kraater (Kaali külastuskeskus ja trahter) ja Muhu rahvariided (Muhu muuseum). Mis tegelikkuses välja tuli ja kuidas algselt planeeritud teemad üles võetud said, saab näha siis, kui klipid eetrisse jõuavad.

Print Friendly, PDF & Email