Lõunamaalane lõi noormehel baaris klaasiga pea veriseks (18)

Ööl vastu laupäeva lahvatas Kuressaare Kodulinna lokaalis nii tõsine tüli, et 20-aastasele noormehele löödi klaasiga pähe nõnda, et ta vajas kiirabi.

Agressiivne lööja järgnes kannatanule haiglasse ja takistas seal meditsiinitöötajate tööd. “Tüli läks lahti naiste pärast,” ütles tundmatuks jääda sooviv baarikülastaja, lisades, et tema meelest alustasid tüli soojalt maalt pärit välismaalased, kes ründasid noormeest katkise klaasiga selja tagant. Seejärel puhkes kaklus, mida kutsuti lahutama politsei.

“Politseil on tõepoolest info kakluse kohta olemas,” kinnitas politsei esindaja Hedy Tammeleht. Tema sõnul algatatakse asjaolude täielikuks väljaselgitamiseks kriminaalmenetlus. Tammeleht lisas, et kaklus baaris ja haiglas toimunud intsident olid tõepoolest seotud. Saarte Hääle andmetel toimetati kakluses vigastada saanud 20-aastane noormees kiirabiga haiglasse. Mõni aeg hiljem tulid koos politseiga haiglasse ka kaks välismaalast, kes tahtsid oma vigastused tuvastada. Välismaalased käitusid haiglas väga agressiivselt ja takistasid ka arstide tööd.

Kuressaare haiglast öeldi Saarte Häälele, et 4. septembril kella ühe ajal toimetati kannatanu tõepoolest haigla traumatuppa ja valvekirurg andis noormehele esmaabi. Seejärel lubati noormees koju. Kuressaare haigla ravijuht Reet Tuisk kinnitas, et samal ajal kui kannatanule hakati osutama arstiabi, saabusid haiglasse veel mõned inimesed sooviga, et neile tekitatud kehavigastused fikseeritaks, kuid tegelikult hakkasid nad takistama meditsiinipersonali tööd ja olid agressiivsed.

“Mul on väga kahju, et selline asi jälle juhtus,” ütles Kodulinna lokaali esindaja Alar Tammsalu, lisades, et agressiivsed ründajad olid mõlemad välismaalased, kes on varem baaris korralikult käitunud. Tema sõnul ei olnud kumbki neist sama mees, kes mullu ööbaaris alanud kakluse tõttu kohtu ette sattus.

“Kannatanu sai turvamehelt kohe abi, too hoolitses mehe eest kuni kiirabi tulekuni,” rääkis Tammsalu, kelle sõnul tegid lokaali töötajad kõik, mis nende võimuses. “Kuid parem muidugi oleks, kui selliseid asju ei juhtuks,” märkis Tammsalu. Seega üritatakse riiakamaid inimesi tulevikus rohkem jälgida ja neid baari mitte lasta. “Võtsime vastu otsuse, et neid kahte me ööbaari enam sisse ei lase,” kinnitas Alar Tammsalu.

Print Friendly, PDF & Email