FC Taritu tegi kuldse duubli (8)

FC Taritu tegi kuldse duubli

MEDAL: Tullio Liblik, Andre Käen ja Raivo Uus õnnitlevad meistritiitli puhul FC Taritu mängijat Robbie Robertsit (vasakul).
Foto: Egon Ligi

Meeste ja naiste jalgpallimeistrivõistluste võitjaid vaadates võiks väita, et maakonna parimad jalgpallurid mängivad Taritus. Sarnaselt naiste turniirile võttis ka meeste seas võidu selle Lümanda valla küla nime kandev võistkond.

Kolm ja pool kuud kestnud võistlustel osales kuus meeskonda, nende hulgas ka eelmise aasta tiitli kaitsja Torgu. Seekord Torgul kuldmedalitega asja ei olnud. Võitja selgitasid otsustavalt omavahel Taritu ja Orissaare.
Lõpptabelis võrdselt 24 punkti omanud meeskondadest parima selgitamiseks tuli vaadata omavahelisi mänge, kuid sealgi oli kumbki korra võitnud ja korra kaotanud. Otsustavaks sai see, et Taritu oli Orissaaret koduväljakul võitnud 3 : 1, kuid võõrsil kaotanud 1 : 2. Üks vähem löödud värav otsustas ka hooaja kuldmedalid.

Pronksmedalid rändasid seekord 17 punkti kogunud Torku. Kaarma VC sai kokku 16 punkti, Salme SK 7 punkti ja Leisi jäi tänavu punktita. Meistrivõistluste peakohtuniku Andre Käeni tehtud statistikast selgub, et toimus 30 mängu, milles löödi kokku 181 väravat. Palli suutis väravasse toimetada 61 mängijat, oma väravasse saatis palli 10 mängijat. Enim väravaid lõi Orissaare mängija Timo Ränk, kelle arvele kogunes neid 12. Keito Liiv Taritust sai kirja 11 väravat ja Janek Meet Torgust 9 väravat.

Publikut käis mängudel kokku 1515 inimest, mis teeb keskmiselt 50 pealtvaatajat mängu kohta, mis on Käeni sõnul tugev tulemus, kui võrrelda seda mõningate teiste liigade mängude publikuga. Kohtunikud Veiko Tasa, Kaupo Põld, Janek Meet, Kaarel Kruuser, Priit Ruga ja Andre Käen jagasid sel aastal 40 kollast ja 3 punast kaarti. Määrati 11 penaltit, millest 10 leidis ka tee väravavahi seljataha. Ainsana eksis penaltilöömisel Torgu mängija Marion Toompuu. Saaremaa jalgpallimeistrivõistlusi korraldasid Saaremaa JK aaMeraaS, Saaremaa spordiliit ja Saarte Investeeringud.
 

Print Friendly, PDF & Email