Abruka regatt selgitas karikavõistluste lõpptulemuse (FOTOD)

Abruka regatt selgitas karikavõistluste lõpptulemuse (FOTOD)

VÕTSID HÕBEDA: Zoo meeskond suutis jahi hästi liikuma saada ja tulemuseks oli Saaremaa karikavõistluste hõbemedal.
Foto: Raul Vinni

Saaremaa avamerepurjetamise karikasarja viimasel etapil selgusid lõplikult kuuest regatist koosnenud sarja medalistid. Regati põnevaimas vastasseisus suutis Zoo alistada Sophia ja jättis eelmise aasta karikavõitjale pronksmedali.

Sel aastal kahepäevasena toimunud Abruka regati esimene etapp startis Roomassaarest laupäeval ja kulges vastupäeva ümber Abruka lõpuga Abruka sadama lähistel. Suuremate jahtide grupist võttis 24,5-miilise sõidu võidu endale juba karikavõistluste üldvõidu kindlustanud Katariina Jee (Mart Tamm), teine oli Centaur (Rain Riim) ja kolmas Zoo (Toivo Matt). Enne karikavõistluste viimast etappi Zooga võrdselt punkte omanud Sophia (Tiit Sarapuu) lõpetas väikese valearvestuse tõttu distantsil alles viiendana. Neljas oli Liliann (Margus Beljakov).

Väiksemate jahtide grupis võitis esimese 17,9-miilise sõidu Karina (Margus Hiet), teine oli Lote (Toivo Leivat) ja kolmas samuti juba kindel karikavõitja Kadri (Tanel Õun). Väiksemate grupis oli rebimine karikasarja kolmanda koha peale. Enne Abruka regatti oli võrdselt punkte Mercuriusel ja Lotel. Abruka esimese etapi lõpetas Mercurius neljandana.

Teisel päeval otsustati vähese tuule tõttu sõita lühendatud rada ja ligikaudu 5-miiline distants kulges Abruka sadama lähistelt tagasi Roomassaarde.
Suuremate jahtide grupis piisas Zoole hõbemedali võitmiseks Sophia edestamisest, kuid hea stardi saanud Zoo suutis füüsiliselt esimesena Roomassaarde jõuda ning sai tänu ümberarvestatud ajale (arvestatakse ka jahi võistlusväärtust – toim) ka etapi üldvõidu. Teine oli Katariina Jee ja kolmas Centaur. Vaikse tuulega mitte just kõige kiiremat sõitu teinud Sophia ei jõudnud neljandast kohast kaugemale.

Väiksematest jahtidest võttis teise etapi esikoha Ene (Kaido Trei) Kadri ja Mercuriuse (Indrek Kivi) ees. Pronksmedalit jahtinud Lote lõpetas alles kuuendana. Abruka regati kokkuvõttes kuulus suuremate jahtide võit Katariina Jeele, teine oli Zoo ja kolmas Centaur. Väiksematest jahtidest oli esimene Karina, teine Kadri ja kolmas Mercurius. Saaremaa avamerepurjetamise karikavõistluste üldarvestuses võttis suurematest jahtidest aastase vaheaja järel võidu Katariina Jee. Teiseks tuli Zoo ja kolmandaks Sophia.

Eelmisel aastal just Abruka regati viimase etapiga karika Sophiale loovutanud Katariina Jee kapten Mart Tamm ütles, et sel aastal tegid nad vähem vigu kui eelmisel aastal. Täpselt samamoodi põhjendas aasta varem karikavõitu So-phia kapten Tiit Sarapuu. Tamm märkis ka, et nad on oma jahti sel aastal uuendanud, muudetud on ka seadistust ning rohke võistlemine on ka kogemusi juurde andnud. “Konkurentidega võrreldes oleme me kiiremini liikuma saanud,” sõnas Tamm.

Ta avaldas lootust, et järgmisel aastal on teised alused rohkem konkurentsivõimelised. Sel aastal võitis Katariina Jee kuuest osavõistlusest viis ja oli ühel võistlusel teine. Väiksematest jahtidest lõpetas Karina neli aastat kestnud valitsemise Kadri, teiseks tuli Karina ja kolmandaks tänu Abruka regati viimase etapi heale sõidule Mercurius. Sarnaselt Katariina Jeega võitis Kadri viis osavõistlust ja vaid Abruka regatil tuli leppida hõbedaga. Avamerepurjetamise hooaeg lõpeb septembri lõpus “Jäätükkidega võidu” regatiga, sõita on veel ka mõned kolmapäevakute osavõistlused.

Print Friendly, PDF & Email