Ausa eurohinna leppega liitumine kogub hoogu (6)

Läinud nädalavahetusel käivitunud ja sel teisipäeval ettevõtetele liitumiseks avatud “Ausa hinnastamise kokkuleppe” kodulehel on praegu kirjas 200 liitunud ettevõtet. Neist 16 esindused asuvad ka Saaremaal.

Nii võis eilse seisuga liitunute hulgas leida pankadest SEB, Swedbanki, Nordea, Krediidipanga ja Bigbanki, toidukauplustest Saaremaa tarbijate ühistu kauplused, Selveri, Rimi ja Säästumarketi. Lisaks olid liitunute hulgas ka EMT ja Elioni esindused, If kindlustus, K-Rauta kauplus, Saarte Investeering OÜ, G4S ja Namset Auto.

Eurokommunikatsiooni projektijuht Ingvar Bären-klau märkis Saarte Häälele, et leppega liitumine on tema hinnangul käivitunud väga hästi ja elavalt. “Kuigi võib eeldada, et leppega soovivad liituda eelkõige kaubandus- ja teenindusettevõtted, leiab nimekirjast palju ka hoopis teistsuguse tegevusprofiiliga firmasid,” sõnas ta.

Leppe eesmärk on Bären-klau sõnul tagada ettevõtjate seas üldine arusaam, et euro tulek iseenesest ei anna mingit põhjust hindade kunstlikuks moonutamiseks, seda just eelkõige tarbija kahjuks. “Hindade muutmisel saavad olla ikkagi ainult majanduslikult selged põhjendused ning leppega liitujad peavad suutma oma hinnapoliitikat avalikkusele läbipaistvalt selgitada,” selgitas ta. Samas ei maksa leppega liitumist käsitleda kui ettevõtja otsest lubadust säilitada kõik hinnad praegusel tasemel.

“Kuid veelkord – hindade tõstmiseks ei saa pelgalt euro tulek andma ettevõtjale mingit täiendavat ettekäänet, kuna kõik senised kroonihinnad tuleb eurodesse ümber arvestada vastavalt Eesti Panga kursile ja ümardamisreeglile,” põhjendas ta. Leppega liituval ettevõtjal on tema sõnul sellest võita just klientide ja äripartnerite usaldus.

Print Friendly, PDF & Email