Selguvad nunnud ja aasta põllumees

24. ja 25. septembril toimuvad Auriga kaubanduskeskuses ja selle parklas tänavused SaareMaaPäevad, mis keskenduvad eranditult kohalikule ettevõtlusele.

Esimese päeva üritused algavad kell 10.15. Samast hetkest on avatud ka mess ja näitus, kus näeb väljapanekut Saaremaa ettevõtlusest. Järgnevad töötoad noortele, ettevõtete külastamine ja ettevõtluskonverents. Kell 20 pannakse näitus ja mess selleks päevaks kinni, kuid järgneb ettevõtlusöö klubis Privilege.

Huvitavaid ettevõtmisi jagub hulgaliselt ka teise päeva, mil korraldatakse ka heategevuslik oksjon, kus kogutakse raha abivahendite soetamiseks puudega inimestele. Lisaks sellele toimub 25. septembril Auriga parklas ka spetsiaalne maapäev alapealkirjaga “Ühenduses maaga”, kus korraldatakse uhke põllumajandustehnika paraad ja väljanäitus ning tehakse teatavaks tänavune Saarte Hääle ja Kadi raadio korraldatud põllumehekonkursi võitja.

“Kui eelnevatel aastatel oleme aasta põllumehe teatavaks teinud kitsamas seltskonnas – ühisel lõunasöögil põllumehe kandidaatidega–, siis sel aastal tahame asjale rohkem avalikkuse tähelepanu pöörata ning kuulutame maakonna aasta põllumehe välja SaareMaaPäeval,” selgitas Saarte Hääle peatoimetaja Tiina Luks. “Põllumees on tubli ja visa ning igati avalikku imetlust väärt,” lisas ta.

Maapäeva üks korraldajatest Tuuli Kotka MTÜ-st Saaremaa Turundusühing kinnitas Saarte Häälele, et üritusele võib vabalt tulla kogu perega, sest huvitav on seal nii väikestel kui ka suurtel. Eraldi tõi Kotka välja Nunnukonkursi, mis toimub neljas kategoorias: suurim kartul, porgand ja kõrvits ning kõige nunnum vigurvili.

Nunnukonkursile eraldi eelregistreeruma ei pea, piisab õigeks ajaks kohale minemisest. Võitjaid ootavad aiandusalased auhinnad. Lisaks on kõik kohalikud põllumehed ja käsitöölised oodatud pakkuma oma toodangut. Platsimaksu ei ole, aga kõik peavad tulema oma lauaga.

Kindlasti peaks aga eelregistreeruma meiliaadressil tuulikotka@gmail.com või telefonil 55 666 551. Eriti käib see toiduga kaubitsejate kohta, kellel on elektrit või veega varustamist vaja.

Print Friendly, PDF & Email