Saksa turistid vuravad ratastel hotelliga mööda Saaremaad (4)

Saksa turistid vuravad ratastel hotelliga mööda Saaremaad

SAAREMAAD AVASTAMA: Väikse väina tammil hetkeks peatuse teinud hotellibussist vudis üksteise järel välja terve grupp sakslasi ja austerlasi, et kaunist merevaadet jäädvustada.
Foto: Ivika Laanet

Eile ennelõunal veeres Kuivastu sadamas laevalt maha uhke tulipunane hiigelbuss, mis vedas enda järel ka omamoodi kolmetasandilist hotelli, mille asukateks Saaremaad avastama tulnud sakslased.

Hoogsalt Kuivastust Saaremaa poole vuranud hiigelbussi püüdis Saarte Hääl kinni Väikse väina tammil, kus sakslaste uhke sõiduriist otsustas väikese peatuse teha. Rotel Tours’ile kuuluva bussi giid Silky selgitas Saar-te Häälele, et kummaline sõiduk kujutab endast matkatuure tegevat ratastel hotelli.

“Reisijateks on meil tavaliselt Saksa ja Austria kodanikud, kes soovivad maailma näha,” märkis ta. Praegune turistigrupp kolis eile Saaremaale jõudnud hotellibussi ümber Tallinna lennujaamas, kuhu oli just Saksamaalt saabutud. “See konkreetne turismigrupp teeb tiiru peale Baltimaadele,” selgitas giid Silky.

Sama firma ratastel hotelle leidub giidi sõnul muudes maailma otstes teisigi ja reisijategrupid lihtsalt vahetuvad nende vahel. “Bussid lähevad neile erinevatesse kohtadesse jälle vastu, et neid peale võtta,” ütles ta.
Ratastel hotelli tagumises, nii-öelda magamisruumide osas on Silky sõnul eraldi ühe- ja kahekohalised toad, kus asuvad spetsiaalsed lahtikäivad narivoodid.

Giidi sõnul on samalaadne ratastel hotell tegelikult ka varem Saaremaal käinud. “Juba kümme aastat on meil toimunud reisid Saksamaalt Peterburgi,” märkis Silky, et vahepeal on põigatud ka Saaremaale. Praeguse reisi ajal on grupil plaanis külastada Saaremaal kõiki tähtsamaid vaatamisväärsusi. “Esimese öö veedame Tehumardil, aga käime läbi ka Valjalast, Kaalist ja paljudest muudest kohtadest. Ning Kuressaares on suurem ringkäik,” ütles ta.

Reisijate arv liikuvas hotellis oleneb Silky sõnul sellest, milline hotellibuss parasjagu kus maailmapunktis liigub. “On busse, kuhu mahub 24–26 inimest. Kuid on ka busse, kuhu mahub 36 inimest, nagu see, millega me praegu siin oleme, ja on ka selline magamiskohtadega buss, mis mahutab lahedalt 40 inimest,” rääkis Silky. Neist kõige mahukam buss asub giidi sõnul Uus-Meremaal. Täpselt niisamuti varieeruvad ka reisi pikkused 14 päevast 50 päevani olenevalt läbisõidetavate riikide hulgast.

Hoogsalt vahepeatuses merevaateid pildistanud Axel Grözinger oli siinsest loodusest rabatud. “Siin on imeilus!” õhkas ta vastuseks küsimusele, kuidas talle esimene mulje tundub. “Meri siin on oma suuruselt võrreldav võib-olla Baieris asuva järvega, kuid see on siiski väga kaunis,” kinnitas ta.
Uhke punane liikuv hotell lahkub Saaremaalt sel reedel.

Print Friendly, PDF & Email