Palgamõrvast pääsenud Tullio Liblik: meil oli raha liiga vähe! (31)

Palgamõrvast pääsenud Tullio Liblik: meil oli raha liiga vähe!

KAVANDATUD MÕRVA SIHTMÄRK: Vaatamata sellele, et Tullio Libliku elu rippus juba peaaegu et juuksekarva otsas, arvab mees, et elu läheb edasi.
Foto: Raul Vinni

Saaremaa ärimehe Tullio Libliku arvates tuleb eluga edasi minna vaatamata sellele, et tema eluküünal oleks võinud palgamõrvari käe läbi peaaegu et kustutatud saada.

“Edasi elame ikka nii, et ärkame hommikul üles ja asume igapäevatoimetuste kallale,” ütles Tullio Liblik Kadi raadiole antud intervjuus. Teadaolevalt vahistati eelmisel nädalal Libliku mõrva tellimises kahtlustatuna tema endine äripartner Andrus Sukles. Liblik on varemalt öelnud, et palgamõrva tellimise ajendiks olid arvatavasti Suklese miljonitesse ulatuvad võlad Liblikule.

Liblik rääkis, et tüli põhjuseks oli Pärnumaal teostatud kinnisvaraarendus, kuhu Libliku firma pani sisse miljoneid, Suklese firma piirdus aga vaid paarisaja tuhande krooniga. Samas nõudis Sukles Liblikult miljoneid kroone, kuna viimane olevat hoonete ehitamisel vassinud. “Kahjuks on olukord selline, et ei saanudki aru, mis nõudmised on. Need kõikusid vahemikus 5–40 miljonit,” lausus Liblik ja lisas, et selliste summade juures oleks pidanud ta juba natuke laenama hakkama.

Saarlasest ärimees selgitas, et rahaga seotud tülide korral on tavaliselt kaks varianti, mispärast madinaks läheb. “Esiteks siis, kui raha on liiga vähe, teiseks siis, kui raha on liiga palju. Meil oli see lugu, et raha oli liiga vähe,” filosofeeris Liblik raadioeetris.

Lisaks on Liblik kaevanud Suklese kohtusse sõimamise eest ning kohus mõistis talle ka valuraha. Sukles olevat Liblikut ähvardanud ka juba kolm aastat tagasi. Oma sõnul ei uskunud Liblik siis, et asjad nii hullud on. “Ma ei suutnud seda tõsiselt võtta. Oma lihtsameelsuses arvasin, et aeg on nii kaugel, et on juba käivitunud 21. sajand. Sel ajal ettevõtjad niimoodi omavahel asju ei aja. Tuleb aga tunnistada fakti, et ma ei hinnanud olukorda piisavalt tõsiselt,” nentis ta.

Samas märkis Liblik, et kui kasutada näiteks internetiotsingut, tulevad Suklese kohta välja faktid, et ta on asjade jõumeetodil ajamist harrastanud ka varem. “Eelmisel aastatuhandel oli sama inimene juba sama käekirjaga.” Kuidas täpselt tema tapmine toimuma pidi, seda Liblik oma sõnul ei tea. “Ameerika seiklusfilmides on igasugu variante.

Aga ma ei tea sellest midagi rohkemat,” sõnas ta ja lisas, et prokuratuuri palvel ei saa ta ka uurimisega seotud asjaolusid kommenteerida, kuigi on kuulnud uurimisest nii mõndagi episoodi, mis Libliku sõnul raadiokuulajatele kindlasti huvi pakuksid. Liblik märkis, et ajakirjandusest on võimalik leida erinevaid verisoone, kuni selleni välja, et kogu palgamõrva lugu on Libliku oma vaimusünnitis.

“Ütleme nii, et ma ei ole nii võimekas,” sõnas mees, vihjates, et ei suudaks sellist suppi ise kokku keeta. Tunnet, mis tal praegu on, ei sooviks ta oma kinnitusel mitte kellelegi. Isegi mitte Andrus Suklesele.

Print Friendly, PDF & Email