“Muhumaa” tuleb ajutiselt Kuivastu–Virtsu liinile (3)

Senikaua kui parvlaeva “Muhumaa” kaid Heltermaal remonditakse, teenindavad Hiiumaa ja mandri vahelist liini “Ofelia” ja “Regula”. “Muhumaa” toob Väinamere Liinid kai remondi ajaks Kuivastu–Virtsu liinile koos “Saaremaaga” reisijaid vedama.

Laevad vahetatakse pühapäeval, 5. septembri hilisõhtul. Seega teenindavad Rohuküla–Heltermaa liini esmaspäevast “Ofelia” ja “Regula” ning Kuivastu–Virtsu liini “Saaremaa” ja “Muhumaa”. AS Saarte Liinid alustab Heltermaa sadamas kail number 4 põhjakindlustuse tugevdustöid esmaspäevast. Remonditöid teeb vastavalt Saar-te Liinide väljakuulutatud hanke tulemustele AS Raunopol, remondi kestus on planeeritud novembri keskpaigani.

Heltermaa sadama probleemid ilmnesid mai alguses uue laeva “Muhumaa” liinile tulekul, kui selgus, et Saarte Liinide hallatava Heltermaa sadama kai põhjaplaadistus ei pidanud laeva sõukruvide tekitatud veevooludele vastu – põhjuseks AS-i Merin koostatud esialgse tööprojekti olulised puudused – ja tekkis oht, et laev saab viga, teatas Väinamere Liinid.

“Parvlaev “Muhumaa” sai suvekuudel liini teenindada vaid ajutiste navigeerimisjuhiste järgi, mis oleksid sügis-talvisel hooajal “Muhumaa” liikumisele olulisi piiranguid pannud. Palume reisijatelt ja ettevõtjatelt mõistvust – loodetavasti sujuvad ehitustööd graafikus ja muudatused laevastiku asetuses on lühiajalised. Samas on need remonditööd üliolulised nii reisijate, ettevõtjate veoste kui ka laevastiku ohutuse tagamiseks,” ütles Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel.

Print Friendly, PDF & Email