Juhtkiri: Üks väheseid Eestis

Alles see oli, kui Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin istus lehes ilmunud fotol mõtlikult toolil keset koolimaja lagunenud ujulat. Erin, kes ise on olnud Eesti tippujuja, tõdes siis, et lapsed isegi ei küsi enam, millal ujula lahti tehakse.

Nüüd tuleks Erin sarnase pildi tegemiseks tooliga basseinivanni põhja ankurdada, sest teadupoolest on vees raske toolil istuda. Eilne päev oli Leisi koolis märgilise tähendusega. Kool, mille puhul on räägitud lausa hirmujutte põhikooliks muutumisest, sai uueks. Isegi eriliseks.

Uued tingimused aitavad kindlasti kaasa ka uute mõtete tekkimisele ja veelgi parema õhkkonna loomisele koolis. Seda enam et Leisi keskkool saab ainsana maakonna gümnaasiumidest öelda, et nende kooli saavad tulla ka erivajadustega lapsed.

Siiani pole ükski Saare maakonna gümnaasium vaatamata suurtele remontidele suutnud paigaldada liikumispuudega inimestele nii vajalikku lifti. Ei maksa rääkida vaid Saaremaast, isegi Mandri-Eestis on sellised liftid koolides haruldus. Leisis tehti see ära. Ehk on see võti veelgi jätkusuutlikuma tuleviku tarbeks?

Print Friendly, PDF & Email