Koolipiim ja -puuvili jõuavad lasteni tänu toetusele

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) vahendatud toetus võimaldab koolides ka algaval õppeaastal jagada piimatooteid ning puu- ja köögivilju. Koolipiimaprogrammis saavad osaleda ka lasteaiad.

Nii koolipiima- kui ka puu- ja köögiviljaprogrammi reeglid ja hüvitised on varasemast tuttavad. Koolipiimaprogrammi raames võib asjakohaseid tooteid pakkuda lasteaialastele, I–XII kl õpilastele ja põhihariduse baasil õppivaile kutsekooliõppureile. Värsket puuvilja ja köögivilja võimaldab toetusskeem jagada vaid algklasside õpilastele.

Nende programmide eesmärk on harjutada lapsi tervislikult toituma ja pakkuda neile toetuse abil selliseid tooteid, mida nende igapäevamenüüs ei pruugi olla. Puu- ja köögivilju soovitatakse lastele anda 80–100 g portsjonitena ja neid võib jagada iga päev, toetust nende jagamiseks saab 5 kr lapse kohta koolinädalas. Koolipiimatooteid on lapsele ette nähtud 0,25 l päevas; toetusmäär sõltub tootest.

Kes ja kuidas saab olla lastele tervisliku toitumise toodete jagaja ja PRIA-st vastava toetuse saaja, milliste toodete eest ja kuidas toetust taotletakse ja makstakse, palume lugeda PRIA kodulehelt www.pria.ee . Soovitame sealt kindlasti ka uurida, milliseid tooteid üldse toetuse abil lastele jagada saab. Näiteks ei sobi koolipuuviljaks troopilised viljad – nende jagamiseks toetust ei maksta. Koolipiimatoodete hulgas ei tohi olla maitsestatud jogurteid, küll aga maitsestamata jogurt, maitsestatud hapupiim või piim.

Uutel programmiga liitujatel tuleb kõigepealt taotleda selleks heakskiit/kinnitus PRIA riiklike toetuste büroost. Mõlemat toiduprogrammi Eestis rahastavad nii Euroopa Liit kui ka Eesti riik. Praeguseks on koolipiimaprogrammiga liitunud 985 õppeasutust ja lasteaeda, piimatooteid saab 206 231 last. Koolipuuviljaprogrammis osales eelmise õppeaasta lõpuks 346 kooli ja 40 053 last.

Maris Sarv-Kaasik,
PRIA pressiesindaja

Print Friendly, PDF & Email