Kallemäe kool – kaua tehtud kaunikene (2)

Kallemäe kool – kaua tehtud kaunikene

ÜHEL MEELEL: Enne 1. septembrit on erimeelsused maha maetud ja ehitaja, Facio Ehituse projektijuht Tarmo Pintson (vasakul) ja Kallemäe kooli direktor Arvi Liik on ühel meelel – kooli võimla on hästi välja tulnud. “See on otsekui kompvek siin majas,” kiidab kehakultuurialase haridusega koolijuht Liik.
Foto: Egon Ligi

Üks päev enne kooliaasta algust (st eile) käib Kallemäe kooli ümber kõva sebimine, mehi on katusel, maja ümber, majas sees. Teetöö käib nii, et tihe tolmupilv paistab kaugele kätte ära. Ega algul aru saagi, kus miskit toimub. Midagi on valmis ja midagi on ju puhta pooleli. Kuhu need lapsed siis homme tulevad?

“Uue kooliaasta aktus algab meil homme täpselt kell 11,” rõhutab direktor Arvi Liik ja tema näos pole enam jälgegi pooleteise kuu tagusest pahameelest. Siis kurtis ta Saarte Häälele, et ega teagi, kus nad oma aktuse tänavu küll peavad, sest ehitusega valmis ilmselt ei jõuta. Täna räägitakse siin hoopis teist juttu. Ning Liik ja Facio Ehituse projektijuht Tarmo Pintson paistavad olevat täiesti ühel lainel… Mõlemal nägu naerul ja rahu majas.

Projekt tehti ringi

“No see töö siin ei ole mitte seiskunud, aga ütleme nii, et periooditi käis see väheke vaiksemalt,” selgitab Pintson ja lisab, et põhjus on olnud peaasjalikult ümberprojekteerimises. “Esialgsest projektist on siin ikka väga vähe järele jäänud,” märgib kooli direktor. Mehed rõhutavad, et oma tahtmised on olnud mõlemal poolel ja seda mitte objekti lihtsamaks ja odavamaks tegemiseks, vaid ikka kasutajasõbralikumaks.

“Kooliaasta alguse aktus koos lastevanemate ja külalistega toimub homme spordisaalis, mis on meie pärl,” ei ole Liik kiitusega kitsi. “Teeme ringkäigu ära, siis näete ise.” Tõepoolest, mis valmis, see on kaunikene, tehtud igati perspektiivitundega. Et peaks ajale vastu ega oleks mõnekümne aasta pärast jälle liiga kitsas. Pealegi on Kallemäe kool ju erivajadustega laste jaoks ja neil on enda ümber rohkem ruumi vaja.

Spordisaal, see pärl, on avar, valge, lausa 10 m kõrge. Nii ilus põrand, et välisjalatsid tahad kohe ukse taha jätta. On tabloo ja rõdu. Direktori sõnul pole kool kade, edaspidi lubavad nad nädalavahetustel ka ümbruskonna spordihuvilistel seda kasutada. On ilus sinistes toonides ujula, kus esialgu vesi küll puudub. Siis saun, jõusaal, klassiruumid, vaba aja veetmise ruum, kokandus- ja õmblusklass, õpetajate ja teenindava personali ruumid jne.

Kuni kooli vana osa (ehituse II etapi) valmimiseni, on ruumijaotus küll veidike segamini löödud, aga direktori arvates saavad nad siiski suurepäraselt hakkama. “Minu kabinet asub praegu näiteks hooldusklassis ja mul on oma isiklik tualett ja duširuum!” uhkeldab direktor ja lisab, et tegelikult on need mõeldud kahele hooldusklassi õpilasele.

“Tööd on veel palju, aga see, mis tehtud, on ikka väga ilus. Loodame, et see peab vastu ka,” usub Liik. Tarmo Pintson kinnitab, et koolimaja vana osa lammutamiseks läheb lahti kohe, kui kool sealt oma asjad välja kolitud saab. Seda loodetakse teha eeloleval reedel.

Maksab 20 miljonit

Praegu püütakse seni, kuni ilmad lubavad, teha välitöid: eeltöid maakütte- ja elektripeatoitekaabli paigaldamiseks, haljastus, teed. Objektil on hetkel ametis 40 meest. Olgu märgitud, et kogu Kallemäe kooli ehitus läheb maksma 20 miljonit krooni.

“Kui see ükskord päris valmis saab, siis tuleb sellest üks ilus asi. Mulle tundub, et me saame koos Tarmoga sellega hakkama ka,” arvab 41-aastase koolijuhistaažiga Arvi Liik. “Mõtle, kui hea tunne mul on, kui ükskord pensionile lähen ja saan anda oma järglasele üle nii ilusa kooli sõnadega “hoia seda hästi!”.”

Print Friendly, PDF & Email