Läänemere isandate jutt mattus Sõnajalgade kopterimürinasse (22)

Läänemere isandate jutt mattus Sõnajalgade kopterimürinasse

TAHAVAD HEASTADA: Sõnajalad paluvad Saarte Hääle vahendusel veel kord vabandust kõikidelt teatrikülastajatelt. Oleg Sõnajala sõnul peavad nad plaani, kuidas nad saaksid asja heastamiseks ka ise kohalikus isetegevuses kaasa lüüa: “Kas siis mingi panuse või oma kogemustega.”
Foto: Küi erakogu

Laupäevase Salmel toimunud “Läänemere isandate” vabaõhuetenduse publikut häiris kõvasti perekond Sõnajalgadele kuuluv kopter, mis etendusepaiga lähistel lennates teatritüki kuulamise kohati pea võimatuks muutis.

“Etendus oli täies hoos, kui eemalt hakkas kostma kõva plärinat ja ei läinud kaua, kui vaatevälja ilmus kõigile tuttav kopter,” rääkis “Läänemere isandates” taustajõuna kaasa teinud Saarte Hääle reporter Kertu Kalmus. Tema sõnul oli kopter tiirutanud lausa etendusepaiga kohal. “See jändamine seal taevas kestis üle 10 minuti küll,” ütles Kalmus, nimetades toimunut lausa nõmedaks. Tema arvates segas see publikut kõvasti, kuid näitlejad ei lasknud end õnneks häirida.

Rikutud teatrielamus

Ilmselgelt oli pahane ka Salme kultuurijuht Maire Sillavee, kelle sõnul rikkus kopterilend 200-pealise publiku teatrielamuse. “Mis nad (Sõnajalad – toim) ise oleksid mõelnud, kui nende kontserdi ajal oleks selline fopaa juhtunud?” küsis Sillavee. Kultuurijuht lisas, et tema ei taha kopteriperekonnaga mingit tegemist teha. Vabaõhuetenduses mänginud Salme vallavanem Kalmer Poopuu ütles, et Sõnajalad olid vabandamas ja selgitamas käinud.

Probleem olevat olnud selles, et Sõnajalad olid läinud Salme koolimaja juurde arheoloogide palvel, et pildistada muinaslaeva taevaavarustest.
“Nad mõtlesid, et see ei häiri. Et nad otsivad lahendust, no aga mis see lahendus on? See rahvas, kes käis etendust vaatamas, ilmselgelt ei saanud seda nautida,” lausus Poopuu.

Vallavanema sõnul päris nii ikka ei saa, et maandutakse kopteriga kuhu iganes. “Et lendad lihtsalt koolimaja õue. Tavaliselt ikka kooskõlastatakse sellised asjad,” ütles Poopuu, vihjates, et koolimaja alune maa kuulub vallale ning see, et Sõnajalad tahtsid arheolooge aidata, pole mingi vabandus.

Oleg Sõnajalg tunnistas, et tõepoolest juhtus nii, et nad etendust segasid. “Ülimalt kahju,” lausus Sõnajalg ja selgitas, et arheoloogid olid neid appi kutsunud ja nemad olid oma abi ka lahkelt lubanud.

Liiga raske fotograaf

“Kui sõitma hakkasime, oli meil kui peast pühitud, et etendus toimub,” kinnitas Oleg Sõnajalg ja toonitas, et kindlasti polnud nende eesmärk etendust rikkuda. Vastupidi, nad olid ise käinud perega esietendust vaatamas ja olnud sellest vaimustuses.

Oleg Sõnajalg märkis ka, et probleeme oli tekitanud see, et arheoloogide juurest helikopteri pardale tulnud fotograaf oli oluliselt raskem, kui alguses räägitud, ning seetõttu ei saanud lennumasin korralikult lennata ja müra oli rohkem.

Juhtunu üle avaldas kahjumeelt ka arheoloogiadoktor Jüri Peets, kes oli tõepoolest kopteri appi palunud ning ei kujutanud ette, et see võib sellise pahanduse tekitada.

Print Friendly, PDF & Email