Korstnapühkija tellimisel ulatuvad järjekorrad oktoobri keskpaika (1)

Korstnapühkija tellimisel ulatuvad järjekorrad oktoobri keskpaika

TÖÖPUUDUST POLE: Saarte Hääle fotosilm tabas kogenud korstnapühkija Madis Mäe eile ühel Koidu tänava eramaja katusel. “Kõige suurema õnne osaliseks saab, kui korstnapühkijat korstna otsas kallistada,” naljatas mees.
Foto: Egon Ligi

Kütteperioodi peatse saabumise eel on Saare maakonnas tegutsevatel korstnapühkijatel käed tööd täis ja kes seni endale korstna korrastajat tellinud pole, võib nüüd korstnapühkijat külla oodata alles oktoobri teises pooles.

Saaremaa Tuleohutuse OÜ-le laekub soove korstnapühkija tellida iga päev. Osaühingu esindaja Kaja Kurm ütles Saarte Häälele, et nende juures on kirjas kaks korstnapühkijat, keda saab osaühingu kaudu tellida – Raul Kurm ja Madis Mäe. Kui palju neile tellimusi arvuliselt juba laekunud on, ei osanud Kurm öelda, kuid ootejärjekord oli eilse seisuga küllaltki pikk.

“Just sai septembrikuu tellimusi täis ja tellimusi jagub ka oktoobri keskpaigani,” rääkis Kurm. See aga ei tähenda, et siia ja sinna mõnd tellimust veel lisada ei saaks. “Oleneb täiesti tellimuse asukohast ja korstnapühkijast,” tähendas ta. Aastakümneid FIE-na korstnaid pühkinud Madis Mäe kinnitusel on praegu kõigil korstnapühkijatel väga kiire aeg. “Seda päeva, mil tööd pole, on raske leida. Tahetakse ikka enne kütteperioodi algust korstnad puhtaks saada.

Praegugi ilm selline, et varsti tahaks sooja saamiseks juba ahju tuld teha,” rääkis Mäe. Üks mis kindel on ka tema sõnul see, et korstnapühkija tellimiseks on praegu juba päris pikad järjekorrad. “Kuidas kellelgi, minul on Kuressaares järjekorrad 8. oktoobrini. Samas leidub ka inimesi, kes panevad endale korstnapühkija kohe kinni juba järgmiseks aastaks,” ütles Mäe, lisades, et vähemalt temal on osa aegu broneeritud juba aasta eest. Ühtekokku on Saaremaal Mäe andmeil kaheksa korstnapühkijat, ent kuidas teistel kliente jagub, ta ei tea.

Kõige õigem aeg korstnat pühkida on Mäe sõnul tegelikult siiski kevadel. “Ikka kevadel kohe pärast kütteperioodi,” kinnitas ta. Tuleohutuseeskiri nõuab Mäe sõnul samas, et korsten tuleks puhtaks pühkida kaks korda aastas. “Ja siis tuleks ikka lasta erialainimesel asjad üle vaadata. Tema oskab inimest õigesti informeerida, kuidas puudusi likvideerida, mis teha tuleb ja kuidas olukord on,” selgitas Madis Mäe.

Kui korstnat puhtaks teha ei lasta, siis riskib inimene korstnapühkija sõnul nii oma kui ka teiste eluga. “Kurvem on see, et kortermajades, kus on palju kortereid, seal ei tohiks inimene selle peale välja minna, et ta vaatab ise, kuidas korstna puhtaks saab. Neis majades peaks ikka spetsialistil laskma pühkida. Vastasel juhul paneb inimene lihtsalt enda ja naabrite vara ohtu,” nentis ta.

Tavaliselt on Madis Mäe sõnul korstnapühkija tellijad inimesed, kes on juba harjunud korstnapühkimist regulaarselt tellima. “Mõni ärkab aga alles siis, kui korsten ühtäkki enam ei tõmba, ning mõni lasebki pühkida ainult sel eesmärgil, et maja põlema ei läheks,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email