Saare maakonnas oli 2010. aasta II kvartalis keskmine brutopalk 10 493 krooni, mis tähendab, et eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on keskmine brutopalk tõusnud, teatas statistikaamet.
Eelmise aasta II kvartaliga võrreldes tõusis keskmine brutopalk 237 krooni ehk 2,3 protsenti. Eestis tervikuna tõusis keskmine brutopalk mullusega võrreldes 153 krooni ehk 1,2 protsenti.
Maakondade pingereas on Saare maakond koos Võrumaaga keskmise brutopalga suuruse poolest 6.–7. kohal. Meist ettepoole jäävad Harju-, Tartu-, Pärnu-, Ida-Viru- ja Läänemaa.
Kena lugemine, kui silm kinni pigistada – statistikaameti poolt avaldatud andmetele tuginedes on kirjutis natuke “poolik”.
Ei hakka südaööl mingit keerulist analüüsi tegema vaid Eila siis: “Seni eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes viis kvartalit järjest langustrendis olnud keskmine brutokuupalk oli tänavu teises kvartalis 12 869 krooni ehk 1,2 protsenti kõrgem kui mullu samal ajal, teatas statistikaamet.
Keskmine brutopalk oli aprillis 12 343 krooni, mais 12 381 krooni ja juunis 13 891 krooni. Palgatõusu mõjutas muuhulgas ka palgata puhkusel olijate arvu vähenemine.”
Aga muidugi, mis mul eesti keskmisest – mis ma vingun.
Ei vingugi, lihtsalt kui vaadata keskmise brutopalga tõusu reaalse elu (ehk kirjutise “Kiusatus on ja jääb”
http://arhiiv.saartehaal.ee/?content=artiklid&artid=21019
) taustal, siis eilsete statistiliste andmete põhjal:
“Seevastu REAALPALK, milles tarbijahinnaindeksi muutuse mõju on arvesse võetud, langes seitsmendat kvartalit järjest, ent langus on aeglustunud – 2010. aasta teises kvartalis langes reaalpalk 1,9%.”
Poolik on ta siis ses mõttes, et palk küll tõusis aga elu läks ikka palgast mööda ;(
Sama asi töötusega – HUrraa!, registreeritud töötute arv väheneb iga päevaga, reaalset elu näiteb aga Haigekassas kindlustamata inimeste arvu kasvav suurenemine.