Lümanda kooli katlas segatakse suppi uute kulpidega (2)

Lümanda kooli katlas segatakse suppi uute kulpidega

ÕNNESOOVID: Lümanda vallavanem Jaanika Vakker ja valla ehitus- ja maaspetsialist Enno Pildre õnnitlevad vastrenoveeritud söökla avamise puhul kooli direktorit Tiina Talvit.
Foto: Egon Ligi

Eile avati pidulikult Lümanda põhikooli hubane renoveeritud koolisöökla. Lümanda põhikooli direktor Tiina Talvi ütles, et on eriliselt uhke selle üle, et praegu, kui me räägime masu lõpust, on ühel pisikese eelarvega valla pisikesel maakoolil jätkusuutlikkust ja teotahet ning entusiasmi hankida endale jätkuvalt raha, et kaasajastada kooli ruume.

Lümanda koolisöökla, mis pärineb aastast 1995, remondiks eraldas ettevõtluse arendamise sihtasutus 397 940 krooni, mille eest soetati sööklale ka uus sisustus ja seadmeid. Tööde kogumaksumus oli 468 165 krooni, projekti omaosalus kaeti kooli eelarvest. Toetust sai projekt hasartmängumaksu nõukogu regionaalsete investeeringutoetuste programmist.

Kooli kokad Kati Lindau ja Triin Malm said kingituseks nii retseptiraamatu, vallavanema enda valmistatud pajalapid kui ka ohtrasti uusi ja uhkeid kulpe. “Meie kooli direktor on alati meie eest nii hästi hoolitsenud,” lausus Kati Lindau. “Kõik sai alguse neli aastat tagasi, kui kooli köök ja söögisaal ning seadmed vajasid oluliselt remonti, ja siis me tegime oma kunagise vallavanema Toivo Vaiguga projekti.

Paaril korral ta küll toetust ei leidnud, aga tahaksin tänada EAS-i inimesi: Tallinna peakontorist Rainer Aavikut ja Saare maavalitsusest Inna Kaske, et Saare maakonda laekus selleks raha,” sõnas Tiina Talvi. Tänusõnad kuulusid veel ehitustöid teinud firmale Tesman, töödejuhataja Tõnu Jõgile, ehitusjärelevalvet teostanud Kaarel Kasemetsale, sisekujundusarhitektile Vello Liivile ning köögivarustuse ja -inventari eest hea seisnud Bestmarki Suurköökide AS-ile.

Eriline tänu kuulus kooli majandusjuhatajale Ain Rannale, kelle suvi möödus direktori sõnul kooli õues ja sees igasuguseid töid tehes.
Lümanda vallavanem Jaanika Vakker rõõmustas, et viimase nädala jooksul on nad sattunud köökide avamisele. “Kui eelmise nädala neljapäeval avati Lümanda kogukonnaköögi ruumid, siis täna on seda suurem heameel ja rõõm vaadata objektide peale ning minna hea ja kindla tundega tulevikku edasi, kuna mõlemad vajasid väga uuendamist ja mõlemad on nüüd oma investeeringud saanud,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email