Maailma parimad maad

Maailma parimad maad

 

Ajakirja Newsweek koostatud reiting hariduse, tervishoiu, majanduse ja poliitilise elu arengutaseme põhjal.

Spordilembelistele eestimaalastele meeldivad kõiksugu pingeread. Ja seejuures nad ka usuvad neisse siiralt. Sel nädalal ilmus veel üks pingerida, mille koostas Ameerika ajakiri Newsweek. Selles on ritta pandud sada riiki, lähtudes nende haridussüsteemi, tervishoiu, elukvaliteedi, majandusdünaamika ja poliitilise keskkonna arengutasemest.

Eesti on selles saja riigi reas 32. kohal. Esikoha on hõivanud aga Soome.
Pingerea koostamise põhimõtteid selgitavas artiklis (seda me siinkohal pikemalt analüüsima ei hakka, keda huvitab, leiab selle ingliskeelsena allpool toodud interneti aadressidelt) tsiteerib Newsweek maailma ühe edukama ja rikkama inimese Warren Buffeti sõnu: “Edu saavutasin tänu sellele, et sündisin õigel ajahetkel õiges kohas.” (Buffet sündis USA Nebraska osariigis 1930. aastal.)

Kus tasub sündida?

Kus tasuks aga sündida täna, kui te soovite oma elu elada terve, jõuka ja õnnelikuna? Vastuse saamiseks korraldas Newsweek unikaalse uurimuse, milles sadat maailma riiki uuriti viie tähtsama (nii arvavad autorid – toim) kriteeriumi alusel: haridus- ja tervishoiusüsteemi edukus, elukvaliteet, majanduse dünaamilisus (eelkõige tähendavat see majanduse avatust, innovatsiooni, äritegevuse vitaalsust, aktsiaturu kapitalisatsiooni jpm) ja poliitilise keskkonna arengutase (selle all mõeldakse eelkõige poliitilist stabiilsust ja poliitiliste vabaduste arengutaset).

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Telli leht siit

Print Friendly, PDF & Email