TTÜ Kuressaare kolledžisse esitati 124 avaldust (1)

Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledžisse esitati vastuvõtuperioodil 124 sisseastumisavaldust, ütles kolledži direktor Anne Keerberg Saarte Häälele.

Kõige rohkem soovijaid oli turismi- ja toitlustuskorralduse õppekavale (51 avaldust), aga väga suurt huvi on Keerbergi sõnul äratanud ka uus eriala – väikelaevaehitus (46 avaldust). “Väikeettevõtluse kaugõppe gruppi esitati 9 ja elektroonsete süsteemide erialale 16 avaldust, kaks üliõpilaskandidaati avaldas soovi läbida Kuressaares esimese aasta õpingud mehaanikateaduskonna bakalaureuseõppes,” lausus kolledži juht.

Kolledžis on selleks õppeaastaks riigieelarvelisi õppekohti 38, õppima asumist on praeguseks kinnitanud 65 inimest. Lisaks uutele üliõpilastele alustavad sel sügisel kolledžis tööd ka uued õppejõud. Kevadel toimus konkurss kolmele akadeemilisele ametikohale ja konkursi tulemusena asub elektroonsete süsteemide õppekava juhtima Allan Lipu, TPI raadiotehnikainseneri diplomi ja elektroonikatööstuse juhtimise pikaajalise kogemusega spetsialist.

Inglise keele lektorina ja kolledži rahvusvaheliste suhete koordinaatorina jätkab järgmised viis aastat Riia Nelis. Turismimajanduse assistendina asub õppe- ja teadustööd arendama Jana Raadik, kes kaitses tänavu kevadel USA-s Colorado ülikoolis doktorikraadi, tema huvikeskmes on säästva turismiga seonduvad teemad, paiga identiteet ja kultuurimälu, tegevus kaitsealadel jms.

Jana Raadik on kolledži korraldatava säästva turismi rahvusvahelise suveülikooli üks eestvedajaid ning ta on Eestis ainus turismivaldkonnas doktorikraadi omav õppejõud. Tehnikaülikooli laekus sel suvel sisseastumisavaldusi üle 10 000, kõige populaarsemad olid majandus- ja infotehnoloogia teaduskonna erialad, ent tavapärasest suuremat huvi tunti tänavu ka keemia- ja materjalitehnoloogia ning matemaatika-loodusteaduskonna vastu.

Print Friendly, PDF & Email