Paharetid lõhkusid ööseks põllule jäetud kombaini (9)

Paharetid lõhkusid ööseks põllule jäetud kombaini

KOMBAIN PURUKS: Huligaanide temp läheb talumehele maksma mitu tuhat krooni, kuid murelikumaks teeb Enno Näälikut tõsiasi, et viljavõtul on nüüd terveks nädalaks kriips peal.
Foto: Egon Ligi

Pihtla vallas käivitasid seni veel teadmata pahategijad omavoliliselt põllul seisnud kombaini ja jätsid selle pärast kokkupõrget kiviga terveks ööks põllule töötama.

Vätta poolsaarel Väike-Rootsi külas reede õhtul pimeduse saabudes viljavõtu lõpetanud Tahula talumeest Enno Näälikut tabas laupäeva pärastlõunal uuesti põllule minnes halb üllatus, sest kombainil oli uks lahti, tuled põlesid ja mootor töötas.

Pimedas omavoliliselt kombainiga sõitma läinud paharetid olid sellega juba 20-meetrise sõidu järel kivi otsa põrutanud ning seejärel ilmselt kibekiirelt jalga lasknud. “Kombain oli kivi otsas põllul kinni ja käik oli sisse jäetud, sest nad ei saanud seda enam välja,” rääkis Enno Näälik Saarte Häälele.
Nääliku sõnul olevat üks jahimees kella nelja ajal hommikul näinud põllul töötava mootoriga ja tuledes kombaini.

“Oli veel mõelnud, et on see Näälik lolliks läinud – hommikul kella nelja ajal võtab vilja,” rääkis talunik. Enno Nääliku sõnul õnnestus tal kivi otsast lahti päästetud kombainiga veel veerand tundi tööd teha, siis aga ütlesid avariis kannatada saanud masinal esisild ja veorihm üles.

Politsei poole pöördunud taluniku arvates on pahateo taga noored poisid, kes nägid, kui viljalõikus reede õhtul lõppes, ja otsustasid seejärel ise kombainiga sõitma minna. Hinnanguliselt kuus kuni seitse tuhat krooni maksma minevast remondist teeb Enno Näälikut murelikumaks tõsiasi, et viljavõtt on tal nüüd terveks nädalaks seiskunud. Uus veorihm on tellitud ja jõuab Saaremaale alles neljapäeval, seega ta enne reedet põllule ei saa.

 

Legendaarne talunik
Enno Näälik on varem kõneainet pakkunud sellega, et tegi jaanuaris sügiskündi ja aprillikuus korjas põllult viimaseid kartuleid.
Kevadise tuhlivõtuga sattus Maku talu peremees Enno Näälik ajaleheuudistesse 2008. aastal. Eelmisel sügisel jäid tal vihma tõttu kartulid kolmandikult hektarilt korjamata. Aprillis vaatas talunik, et mugulad on põllul väga hästi ületalve säilinud ja sai korraliku värske kartuli saagi.
Tosin aastat tagasi sai Enno Näälik tuntuks sellega, et kündis põldu jaanuarikuus, kui lumi oli maas. Sügisel lihtsalt ei jõudnud.

Print Friendly, PDF & Email