Juunis jätkus hotellide klientuuri kasv

Juunis jätkus hotellide klientuuri kasv

 

Ööbimiste arvu kasv Saare maakonna majutusasutustes jätkus ka juunis. Tõsi, maikuuga võrreldes on kasvutempo mõnevõrra aeglustunud, kuid poole aasta lõikes on see siiski üks kõrgemaid näitajaid.

Statistikaameti esialgsetel andmetel registreeriti juunis Saare maakonna majutusasutustes ligi 33 499 ööbimist, mis on ligi 8% enam kui mullu samal ajal. Eestis tervikuna kasvas majutusasutustes registreeritud ööbimiste arv möödunud aasta juuniga võrreldes 10,1%.

Samas tuleb tõdeda, et maikuuga võrreldes on ööbimiste arvu kasvutempo aeglustunud – täpsustatud andmetel registreeriti käesoleva aasta mais Saare maakonna majutusasutustes ööbimisi ligi 24% enam kui mullu samal ajal. Eestis oli see näitaja mais +13,6%.

Kuid tänu just maikuu jõudsale kasvule on Saare maakonna majutusasutustes registreeritud ööbimiste arv võrrelduna 2009. aastaga ka poole aasta lõikes 6 protsendiga plussis. Jääb vaid loota, et säärane kasv jätkub ka 2010. aasta teisel poolel. Mitmest majutusasutusest on küll kinnitatud, et nende juulikuu täitumus oli hea ja senised broneeringud näitavad, et edukas tõotab tulla ka august.

Soomlased ja siseturism

Kui vaadata meie majutusasutuste teenuseid kasutanud turistide statistikat nende elukohariikide järgi, siis siin üllatusi ei olnud. Rõõmustav on ehk see, et veidi üle 10% kasvas Saare maakonda külastanud Soome kodanike arv. Umbes sama palju (+8,6%) kasvas ka siseturism.

Kõige suurema tõusu (ligi 20%) on aga teinud Läti ja Venemaa kodanike registreeritud ööbimiste arv, kuid nimetatud riikidest pärit turistide absoluutarv on seni siiski veel väike. Esialgsetel andmetel registreeriti 2010. aasta juunis Läti kodanike ööbimisi 1907 ja Venemaa kodanike ööbimisi 352 (mullu samal ajal olid need näitajad vastavalt 1595 ja 297).

Hinnad on langenud

Statistikaameti andmetel oli ööpäeva keskmine maksumus Saare maakonna majutusasutustes 2010. aasta juunis 25,05 eurot (392 krooni), mullu samal ajal aga 26,55 eurot (u 415 krooni).

Võrdluseks võib ära tuua ööpäeva keskmise maksumuse meie peamise konkurendi Pärnu maakonna majutusasutustes, mis oli tänavu juunis 25,95 eurot (u 406 kr), Eestis tervikuna oli see näitaja aga 26,91 eurot (u 421 kr).

Print Friendly, PDF & Email