Paljud eestlased on endale keelanud kasiinos käimise (4)

Augustikuu seisuga on endale maksu- ja tolliametis õnnemängu mängimise piirangu seadnud 1376 inimest, vahendab BNS. See teeb keskmiselt 6–7 inimest päevas. Eesti maksu- ja tolliameti avalike suhete juhi kohusetäitja Anne Osveti arvates on see Eesti rahvaarvuga võrreldes hämmastavalt suur arv, seda enam, et uus nimekiri avati alles selle aasta algul.

Kasiinokeeldu saab endale taotleda vaid maksu- ja tolliameti kontorites. Taotlemisel peavad soovijad avaldusele kirjutama oma nime ja isikukoodi, mistõttu see, millises piirkonnas on endale keelu seadnud enim inimesi, nimekirjast otseselt välja ei tule. Miinimumaeg endale kasiinokeelu seadmiseks on kolm aastat.

Kuressaares asuva Admirali kasiino töötajad ütlesid Saarte Häälele, et kasiinokeelusüsteem toimib hästi. Juhul kui kasiinokeelu all olev isik läheb end mängijaks registreerima, tuleb kasiino töötajale kohe vajalik informatsioon ning see inimene mängida ei saa.

Admirali kasiino töötajate mäletamist mööda on endale piirangu seadnud isik üritanud nende kasiinosse mängima tulla vaid ühel korral. Tol korral lahenes olukord kiiresti, inimene ei hakanud töötajatega vaidlema ja lahkus.
Eelmine kasiinokeeluga inimeste nimekiri, mida haldas Eesti hasartmängukorraldajate liit, kaotas kehtivuse 31. detsembril 2009.
Inimeste jaoks, kellel on probleeme hasartmängusõltuvusega, on olemas hasartmängusõltuvuse info- ja nõustamistelefon 15 410.

Print Friendly, PDF & Email