Ihule ja hingele head Pai salongist (1)

Ihule ja hingele head Pai salongist

EDU VÕTI PEITUB KOLLEKTIIVIS: Vasakult Anneli Kaljuste, Kaire Reimal, Kadri Kabur, Krista Kanarbik.
Foto: Elina Kalm

Orissaare bussijaama poepoolsel küljel on üks õdus paigake, millel vanust napilt natuke üle aasta. Soepruuni sisustuse taustal peesitavad päevalilled ja askeldavad rõõmsavärvilistes särkides näitsikud. See on Pai salong.

Oma ilusalongi idee küpses Kaire Reimali peas juba pikemat aega. Kui aga tema toonase töökoha vastas asuv avalik WC kinni pandi, läks Kaire vallamajja ja küsis ruumid endale rendile. “Paremat asukohta salongile ei leiaks,” kiidab ta nüüd Kaire alevikeskset asupaika.

Oma jõudude ja kuludega tehti tasapisi remonti, püüdes leida võimalikult odavaid lahendusi. Igatahes tulemus sai armas, soe ja kodune. Oma järge on veel ootamas duširuum, pisike puhkenurk, välistrepid ja akende alune haljastus.

Eelmisel suvel lõpetas Kaire Kuressaare ametikoolis aastase ettevõtluskursuse kiitusega väga hea lõputöö eest. Tänavu mais tähistas lõputöö ehk ilusalong oma esimest sünnipäeva.

Juuksuriks juhuse tahtel

Algul oli Kaire päris üksi. Juuksurit ei olnud, ülejäänuga tuli ise kenasti toime. Kadri Kabur töötas Kuressaares. Kui aga eelmisel aastal koondamislaine tema eelmise töökoha kümne naiseni jõudis, oli nende seas ka Kadri, kes leidis siiski kohe uue väljakutse – juuksuriameti. Ja kõik käis kähku ja pikemalt kaalumata, sest juuksuri- ja õmblustöö on teda alati huvitanud.

Pärast tööhõiveameti pakutud 9-kuulise kursuse lõppu läks Kaire Pai salongi tööpraktikale, mille juhendajaks sai salongis osalise koormusega töötav Hety Schmuul. Varem pealinnas andekate ja edukate juuksurite käe all kogemusi kogunud Hetyl on Muhus Liiva kaupluse teisel korrusel juba üle viie aasta oma salong. Orissaares näeb teda tegutsemas paaril päeval nädalas.

“Müts maha nende klientide ees, kes on hakanud minu juures käima juba algusest! Aga kes on käima hakanud, on tagasi tulnud,” ütleb värske noorjuuksur Kadri. Oma kindel klientuur süstib eneseusku ja katsetusjulgust. “Kui endale meeldib, tuleb kõik hästi välja. Mina olen tööga küll väga rahul. Keegi pole meistriks sündinud, ma arvan, et päris juuksur saab minust ikka nii kolme-nelja aasta pärast,” usub naine, kellele meeldib üle kõige lihtsalt juukselõikus.

Pais tehakse pai

Salongi nimi Pai seostub pakutavaga – tulijale tehakse teenustega kui pai. Siin saab maniküüri, pediküüri, kätele-jalgadele parafiinihooldust, pannakse geel-, ja kui vaja, siis ka akrüül- ja kangasküüsi, ripsmetele-kulmudele tehakse korrigeerimist ja püsivärvimist, samuti depilatsiooni. Edaspidi on kavas teenuste nimekirja lisada veel ripsmepikenduste panek, erinevad kehahooldused ja massaaž, juuksur Kadril on juuksepikenduste pakkumise plaan.

Kõige sellega seotult suureneb ka töötajaskond. Ehkki laienemismõtetele seab raamid üsna piiratud tegutsemispind, ei kavatse naised rahulduda vaid seni saavutatuga, sest õppimises ja arengus peitub edu. Töö käib salongis enamjaolt ühes avatud ruumis. “Oleks ikka igav küll, kui peaks eraldi tubades töötama,” arvavad naised ise.

Praegune töökorraldus tekitab vabama tunde ja kliendidki saavad omavahel suhelda. Kui mõnele meeldib aga privaatsus, saab kasutada pisikest pediküürituba..

Mitte ainult naistele

Ilusalongi naised on seda meelt, et mehedki võiksid ja peaksid enda eest rohkem hoolitsema. Juuksuritool on küll alailma tugevama soo poolt hõivatud, sinna pääseb aega eelnevalt broneerimata ehk elavast järjekorrast, kuid näiteks käte ja jalgade hooldusse on varmad tulema vaid välismaised mehed.

Vanemaid ootama sunnitud pisipõnnidele on aja kiiremaks kulgemiseks varutud värvimislehed, raamatud ja mõned mänguasjad. Väike lastenurk kokkuklapitava lauaga on lähituleviku muusika.

Teha kõike koos

“Meil on nii tore kollektiiv, tuleme kõik hommikul rõõmsa meelega tööle. Ülemus on mõnna. Hea. Me ei susise üksteise peale ja teeme koos kõiki asju,” lausub Kadri. Salonginoorikud on ühiselt ehitanud lumelinna, käinud peredega Rootsis, pidanud jõuluõhtut. Varsti sõidetakse jalgratastel Muhumaale tööka suve lõppu tähistama.

Jõudumööda toetab salong ka kohalikke üritusi, olgu siis kinkekaartide või sooduspakkumistega. Oktoobrikuisel kellakeeramisööl on plaanis järjekordne Musta Pitsi Öö – eelmisel aastal alguse saanud ilu-, spordi- ja meelelahutusüritus, mis rahvale väga meeldis.

“Konkurents on vajalik, see hoiab erksana,” viitab Kaire ületee ilusalongile, kellega neil on sõbralikud suhted. “Kui meil on ajad täis, saadan ikka naabrite juurde.” “Ja siis vaatad kadedusega, et oh miks mina veel nii kiiresti ja osavalt ei lõika,” lisab Kadri.

Aga teha on salongis veel palju. “Meil on nii mõnigi unistus ja eesmärk, mille poole püüelda,” kinnitavad tegusad naised ühiselt.

Print Friendly, PDF & Email