Hotelli klient kirjutas öise lärmi pärast Kuressaare linnapeale (3)

Juulikuu viimasel päeval Kuressaares Johan SPA hotellis ööbinud naist häiris kõrval asuvast kõrtsist tulev muusika sedavõrd, et ta pöördus kirjalikult Kuressaare linnapea poole ja uuris, kuidas on võimalik, et kõrtsis lärmatakse hommikuni.

“Ööbisin, kuid ei maganud,” täpsustas kodanik linnapeale saadetud kirjas, selgitades, et teda segas hotelliga samas hoonekompleksis asuvast kõrtsist kostev lärm ja muusika, mis kestis hommikuni. Lisaks tungis tema tuppa väljas suitsetavate külaliste suits.

“Kuidas saab ööbimisteenust pakkuva asutuse kõrval olla nii kärarikas ettevõte?” päris kodanik Kuressaare linnapealt. Linnapea Urve Tiidus soovitas oma vastuses nördinud kliendile oma kogemustest kindlasti ka hotelli juhtidele teada anda, et nood siis seda teenuse arendamisel edaspidi arvesse võtta saaksid.

“Isiklikult mul on kahju, kui reis Kuressaarde ei võimaldanud välja puhata ja positiivsete emotsioonidega Tallinna tagasi pöörduda,” kirjutas linnapea prouale vastu, selgitades, et antud hotell ja kõrts kuuluvad samale omanikeringile ja varem linnavalitsusele taolisi kaebusi laekunud ei ole.

Tiidus tõdes, et Kuressaares on tõepoolest avaliku korra eeskirja järgi alates kella 23-st öörahu, kuid oletas ka, et seekordse suurema lärmi põhjuseks võisid olla erakordselt kuumad ilmad, mis sundisid kõrtsipidajat uksi lahti hoidma. Linnapea sõnul on tavaliselt uksed suletud ja lärm tänavale ei kosta.

Urve Tiidus lisas, et ööbimiskohtade valiku üle Kuressaares kurta ei saa, sest linnas on 78 majutusettevõtet, milles on kokku 2100 voodikohta. “Nende seas on palju ööbimiskohti, mis asuvad intensiivsema eluga linnasüdamest eemal, vaiksemates kohtades,” soovitas Urve Tiidus, avaldades lootust, et sellest erakordsest palava suve kogemusest hoolimata tuleb klient Kuressaarde veel ja leiab linnast ka positiivset.

“Väga vabandan kliendi ees ning püüame edaspidi sellist olukorda vältida,” oli hotelli juhataja Geidi Lõuk juhtunust ajakirjanikult kuuldes õnnetu, lisades, et kui nad oleksid säärasest olukorrast teadlikud olnud, oleks kindlasti kohe midagi ette võetud. Juhataja sõnul on suvised puhkajad erinevad ja osa eelistabki mitte vaikset hotelli, vaid just kesklinna melu, sest tuleb siia pidutsema.

Print Friendly, PDF & Email