Tammetõrumängudel osales 162 tõrukest (1)

Tammetõrumängudel osales 162 tõrukest

KES ON KÕIGE KIIREM?: Ümber tamme jooks tüdrukutele.
Foto: Elina Kalm

Paljud lapsed on saanud oma esimese sportimiskogemuse Orissaare Tammetõrumängudel, mis seekord toimusid 1. augustil ja juba 11. korda.

Vaatamata minimaalsele reklaamile ja vaid sõnumi suust suhu liikumisele, rivistus avatseremoonial Orissaare staadionisirgele 162 ühe- kuni kuueteistkümneaastast last, mis on mängude ajaloo rekordarv. Üritus on tänaseks kujunenud üheks Saaremaa suuremaks pereürituseks. See oleks kindlasti rõõmu teinud Ilmar Kivile – mängude algatajale ja vedajale –, kes lahkus meie hulgast möödunud sügisel ja kelle soovil mänge ikka edasi korraldatakse.

Lisaks lastele täitsid ilusal suvepäeva staadioni nende vanemad, vanavanemad, sõbrad ja tuttavad. Mängude seekordsed aukülalised olid Eesti eksrekordinaine kaugushüppes, tõkkejooksus ja mitmevõistluses Anu Kaljurand-Turban Eesti olümpiakomiteest ja hetkel kehtiva Eesti kõrgushüpperekordi (2.30) omanik Marko Turban.

Võistlejad rivistas üles, tegi soojendusvõimlemist ja õpetas kaugushüppe põhitõdesid Orissaarest pärit noor näitleja Karol Kuntsel (laste jaoks tuntud kui koer Artemon ja Tom).

Kõik lapsed said võistelda ümber tamme jooksus, kaugushüppes, palliviskes, 40 m või 60 m jooksus ja ühe staadioniringi (330 m) jooksus. Nagu alati, kohti võistlusel ei jagatud ning kõik sportijad said kaela medali, kätte diplomi oma tulemustega ning maiustusi ja väikseid kingitusi.

Siiski toome ära mõned tulemused:
8-a Lilian Turban – 60 m jooks 9,5 sek, kaugushüpe 3,72 m; 10-a Kärt Õunapuu – 60 m jooks 9,5 sek, kaugushüpe 3,75 m; 13-a Riina Ratassepp – pallivise 33 m; Eva Haavel – 60 m jooks 8,6 sek, kaugushüpe 4,15 m.
7-a Kris Gustav Talvist – kaugushüpe 2,77 m; 10-a Sander Sink – pallivise 36,5 m, 60 m jooks 9,8 sek; 11-a Johannes Treiel – pallivise 56,5 m, kaugushüpe 4,35 m; 13-a Romet Room – 60 m jooks 8,1 sek, kaugushüpe 5,40 m, pallivise 62 m.

Käesoleval aastal toimus ka kõrgushüppevõistlus täiskasvanutele, kus osales endiseid Tammetõrumängude vilistlasi ja ka Marko Turban, kes aktiivset võistlussporti enam ei tee. Tasavägises võistluses Linda Treieliga ületasid mõlemad 1.75 ja latt tõsteti ka kõrgusele 1.80 (mis on Saaremaa naiste rekord), aga seekord jäi see napilt alistamata.

Kuna võistlus toimub korraldajate laste ja lastelaste spordilusti toel, siis täname kõiki abistajaid, kohtunikke ja toetajaid: Premia Tallinna Külmhoone AS, OÜ Kräss, Tõnulaasu talu ja AS Kalev.

Et lapsed ei peaks emmet ja issit kiusama küsimusega, millal järgmised Tammetõrumängud toimuvad, siis anname teada, et kohtume 2011. aasta 7. augustil kl 12 Orissaare staadioni tamme all!

Urmas Treiel

Print Friendly, PDF & Email