Nahakunstnik Artjom Babitski on leidnud elu armastuse (1)

Nahakunstnik Artjom Babitski on leidnud elu armastuse

SINIVERELISED: Artjom Babitski töö “Siniverelised”. Komplekt sisaldab ka tema esimest naisele loodud kostüümi. Paremal modell Lena.
Foto: Erakogu

Kuressaare gümnaasiumi vilistlane Artjom on viimased aastad veetnud Eesti kunstiakadeemias (EKA) nahakunsti ja nahka tundma õppides. Sügisest jätkab ta õpinguid polaarjoone lähedal Lapimaal. Rääkisime tema loomingust ja suurest armastusest naha vastu.

“Läheme siit ära,” on esimene asi, mida Artjom toimetuses kohtudes ütleb. Seda lihtsal põhjusel – ta tunneb ennast vabamalt looduses jalutades kui nelja seina vahel. Seda, et juttu tuleb värvika ja mitmekülgse inimesega, on aru saada ka siis, kui needitud ning pikkade juuste ja nahkpükstega Artjom intervjueerimispaika sõites autos ansambel Aqua plaadi mängima paneb. “Mulle lihtsalt meeldib 90-ndate muusika väga,” põhjendab ta.

Alustan Loode tammikus jalutades küsimusega, mis tema arhitektiplaanidest sai, kuna 2005. aastal gümnasistina Postimehele antud intervjuus tahtis Artjom kindlasti arhitektiks saada. “Ma mõtlesin järele, et mis see igapäevategevus mul siis oleks, üldiselt ju laptopi taga istumine ning numbrite ja joonlaua-sirkliga töötamine. See protsess oleks liiga tuim minu jaoks,” räägib Artjom.

Veel enne gümnaasiumi mõtles Artjom kokaks õppimisele, kui leidis siis, et see on hea tegevus hobina. Gümnaasiumi lõpus sai südamelähedaseks aga idee õppida nahakunsti ja -disaini. Kui Artjom EKA-s lahtiste uste päevadel käis ja seal õppivate inimestega suhtles, vormuski idee ka ise EKA-sse õppima minna. Nüüdseks on selja taga juba esimene aasta magistrantuuris ning ees ootab aasta vahetusõpilasena Soomes Lapi ülikooli moeosakonnas.

 

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email