Ranna noortekeskus – meelelahutust noortelt noortele (2)

Ranna noortekeskus – meelelahutust noortelt noortele

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD: Oma kätetööd demonstreerib noorteka külastaja Agathe.
Foto: Egon Ligi

Kolmandat suve tegutseb Kuressaare Titerannas Ranna noortekeskus. Sel suvel on uudiseks see, et rannanoortekal on nüüd ka oma ruumid vastavatud rannahoones.

Noortekeskuses käib vilgas tegevus teisipäevast neljapäevani – tehakse pärlitest ehteid, näomaalinguid, soenguid, joonistatakse, mängitakse võistlus- ja sportlikke mänge, on olemas erinevad lauamängud, lauajalgpall ja petank. “Alustame hommikuti kell 11 ja lõpetame siis, kui viimane külastaja lahkub,” naersid keskuses kasvatajatena töötavad Hanna ja Karli.

Noorte huvi Titerannas toimuva vastu on ka tänavu väga suur. “Päevas käib kindlasti üle kolmekümne inimese läbi,” ütles Karli. Nii külastajate arv kui ka programm sõltub suuresti ilmast – Saarte Hääl käis noortekeskuses külas tuulisel ja sombusel päeval ning seetõttu olid õuetegevused asendatud tubastega. “Sellel aastal on meie töö hoopis mugavam, sest meil on nüüd ka oma siseruumid, kus saame asju hoida ja halva ilma korral midagi korraldada,” kiitis Hanna paranenud tingimusi.

Rannas aega veetvad noored ise ajakirjanikuga eriti vestelda ei tahtnud, ainult Keio (15) ja Aleksander (12) soostusid rääkima. Nende sõnul on noortekas lahe ja nad käivad seal sõpradega põhiliselt lauajalgpalli mängimas.

Ranna noortekeskuse idee autor ja projektijuht Lii Vanem ütles Saarte Häälele, et idee on osaliselt pärit Tallinnast, sealnegi noortekeskus kolib suveks randa. “Ma arvan, et noortekeskus peaks olema seal, kus on noored,” sõnas Vanem. Eelmisel aastal käis noortekast suve jooksul läbi üle 400 noore ja selle aasta rekordpäeval oli külastajaid 150. Tegutsemiskava panevad kokku noored ise programmi “Noortelt noortele” raames.

Lii Vanem rõhutas ka, et kõigil kolmel aastal on keskus kaasanud ka puuetega noori, pakkudes neile lõõgastavaid tegevusi ja teraapiat. “See on mulle väga südamelähedane teema, sest ma arvan, et me ei ole harjunud puuetega inimesi oma igapäevaelus nägema,” selgitas ta üht võimalikku noortekeskuse missiooni. Ranna noortekeskus on avatud 13. augustini.

Print Friendly, PDF & Email