Noor tüdruk näppas poest riideid (8)

Teisipäeval pidasid kaupluse töötajad Kuressaares Kauba tänaval kinni 16-aastase tüdruku, kes üritas erinevatest kauplustest varastada riideesemeid 1619 krooni väärtuses.

“Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust varguse paragrahvi alusel,” ütles eile Saarte Häälele politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et tütarlapse juures avastati veel kolmest poest varastatud esemeid.

“Müüja märkas, et neiu võttis poest ühe väikse hõbedase pluusi,” rääkis Pallopsoni poe omanik Lembit Ots, lisades, et läks seejärel suurt kotti kandvale tüdrukule ise tänavale järele ja nägi, kuidas too sisenes järgmisse poodi. Sealt võttis neiu kuus asja proovimiseks ja tagasi tõi vaid kolm. Kui müüja küsis selgitust, vastas tüdruk, et ülejäänud riided on proovikabiinis, ja üritas ise kauplusest väljuda, kuid Lembit Ots ja müüja pidasid tüdruku kinni.

“Alguses ta valetas, et ei ole üldse Saaremaa tüdruk,” ütles Ots, märkides, et neiu kotist tuli välja rohkemgi asju ning siis selguski, et ta oli käinud mitmes poes ja ühes neist jalga jätnud ka proovimiseks võetud kingad.
“Kaupluste omanikud peavad olema valvsad,” toonitas Lembit Ots, kes sai sündmuskohal teada, et Kuressaares pidi olema lausa noorte tüdrukute seltskond, kes endale sellisel moel riideid hangib. Neiule kutsuti politsei.

Politseisse helistati kolm korda

Sündmuskohal viibinud ja tüdrukut politsei tulekuni kinni pidanud inimesi pani tõsiselt nördima asjaolu, et politsei kohale kutsumiseks ei olnud võimalik kasutada numbrit 110. “Helistasime kolm korda ja iga kord öeldi, et liinid on hõivatud,” rääkis Ots, kelle sõnul mindi viimaks jala Kuressaare politseijaoskonda ja kutsuti politsei kohale.

Sarnane kaebus tuli Saarte Häälele ka sel laupäeval Kuressaare pargi juures kaklust pealt näinud noormeestelt, kellel samuti ei õnnestunud politseid kutsuda põhjusel, et liinid olid hõivatud.

Lääne prefektuuri juhtimiskeskuse juht Olev Naarits tõdes, et ootejärjekorrad tõepoolest tekivad, kuid inimestel tuleb kannatust varuda ja mitte kõnet katkestada, vaid ootele jääda.

Kommentaar: Lääne prefektuuri juhtimiskeskuse juht Olev Naarits:

Kui kõnede hulk on järsult suurenenud, siis tekivad liinidel tõepoolest hõivatus ja ootejärjekorrad. Kõnesid võtavad juhtimiskeskuses vastu inimesed, mitte automaatvastaja, ning inimressurss on arusaadavalt piiratud. Kui inimene on aga läbematu ja liinile ootele jääda ei malda ning kõne katkestab ja natukese aja pärast uuesti helistab, siis on tulemuseks see, et ta läheb jällegi ootejärjekorra lõppu. Kui teil on häda, siis kindlasti tasub ootejärjekorras olla ja oma korda oodata, nii pääsete tihedal helistamise ajal ka oma murest juhtimiskeskusele rääkima.

Teada on ka fakt, et ootaja aeg on pikk, kuid pole tõendamist leidnud väited, nagu ootaksid inimesed ootejärjekordades kümmekond minutit. Selliseid väiteid kontrollides on kahjuks alati tulnud tõdeda, et inimene on ootejärjekorras olnud vaevalt minuti ja siis loobunud. Üha uuesti ja uuesti nii käitudes on aga sattutud ooteliini lõppu.

Paneme inimestele südamele, et helistades hädaabi numbril, tuleb ikkagi olla konkreetne, sest ootejärjekorrad ja hõivatus sellest tekivadki, et kõnesid on palju ja need on pikad. Helistaja kõnede vastamise järgselt sisestab juhtimiskeskuse töötaja info andmebaasi ning kui see nõuab kohest reageerimist, siis edastatakse see ka patrullile. See kõik nõuab aga kannatust.

Print Friendly, PDF & Email