Miks Aivar Pohlak kohtunikuks hakkas (1)

Miks Aivar Pohlak kohtunikuks hakkas

Aivar Pohlak
Foto: Egon Ligi

Kolmapäeval toimus Kuressaare linnastaadionil jalgpalli karikavõistluste mäng Saaremaa JK aaMeraaSi ja Nõmme JK Kalju vahel. Kindlasti oli paljudele üllatuseks, et kohtunikusärgis jooksis platsile Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak. Selle põhjuseks ei olnud igavus või isiklikud huvid, vaid tõsine soov arendada Eesti jalgpalli.

Aivar Pohlak rääkis Saarte Häälele, et see on tema 4. mäng pärast vajaliku eksami sooritamist. Ta soovib oma sõnul saada paremini aimu, kuidas on kohtunike töö seotud mängu arenguga ning selle pärast otsustaski seda ametit ise proovida. Nii on tal võimalik kohtunikele adekvaatsemalt selgitada, mida neilt oodatakse.

Eesti jalgpalli liidu president ei soovi ja vanuse tõttu ka ei saaks vilistada meistriliiga mänge. Pohlak sõnastas kaks eesmärki, mille poole peaks Eesti jalgpall püüdlema.

“Esiteks peaksid mängud muutuma kiiremaks ning see on otseselt seotud kohtunike tööga. Mängijatel on kõrge veaootus, mistõttu nad mängivad ettevaatlikumalt.” Pohlak lisas, et kõik peab muidugi jääma määruste piiresse, kuid tema soosib ikkagi natuke jõulisemat mängu.

Teise punktina tõi Pohlak välja, et kohtunike õpetuses on väga hea metoodiline osa. Kohtunikud teavad, kuidas mängu läbi viia, kuid nende isiksusele ei pöörata tähelepanu. Pohlaku sõnul puhtalt metoodika pealt vilistades tippkohtunikus ei saa. Muidugi ei ole võimalik isikupära otseselt õpetada, kuid kohtunikele peaks andma piisavalt vabadust arenemiseks.

Print Friendly, PDF & Email