Kuressaare merepäevadel pannakse vana paat põlema (3)

Kuressaare merepäevadel pannakse vana paat põlema

TÕSINE TÖÖ: Ligi kaks tundi tuli meestel tööd teha, et saada vana puupaat treileri peale, sõidutamaks seda Raiekivi säärele oma väärikat lõppu ootama.
Foto: Ivika Laanet

Eile õnnestus pea kaks tundi väldanud ponnistuste järel lõpuks aastaid Toris lagunenud ligi 9 tonni kaaluv paat lõpuks treileri peale panna ja politseieskordi saatel Raiekivi säärele viia, et see seal siis merenädala ja Kuressaare merepäevade lõpetuseks pidulikult põlema pista.

Kuressaare merepäevade korraldustoimkonda kuuluv Kultuurivara haldusjuht Mati Talvistu ütles, et kuna kõnealune paat on millalgi juba korra põlema pandud ja näeb hull välja, siis on linn otsustanud sellest lahti saada. “Ainus keeruline asi on see, kuivõrd ühes tükis õnnestub see auto peale tõsta,” ohkas Talvistu, kes paadi Torist Raiekivile viimise operatsiooni kohapeal juhtis.

“See oleks tulnud juba kümme aastat tagasi ära viia,” sõnas üks toimuvat jälginud pealtvaataja, kui kõigi juuresolijate meeli hoidsid ärevil, kas väärikas puupaat õnnestub autole tõsta ühes tükis või laguneb ta enne ära, kahtlaselt kostvad raksatused. Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul puudub paraku tõene info, kes on olnud selle paadi kunagised omanikud.

“Omaniku tuvastamine ja leidmine on osutunud üle jõu käivaks,” lausus ta, lisades, et kole paadivrakk ja risustatud ümbrus on korda armastavates linnakodanikes meelepaha tekitanud juba pikemat aega. “Nüüd siis leiab paat põletus-tseremoonial kauni lõpu ja linn koristab mahajäänud risu,” ütles Koov.

Print Friendly, PDF & Email