Kohus mõistis avarii põhjustajale rahalise karistuse (2)

Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas tunnistati eile kuriteos süüdi ja mõisteti rahaline karistus mehele, kes põhjustas eelmise aasta lõpus avarii, mille tagajärjel toimetati haiglasse kolm inimest, kellest üks sai raske tervisekahjustuse.

Süüdistuse järgi sõitsid varem kriminaalkorras karistamata 29-aastane Peeter ja tema 23-aastane elukaaslane Kaidi möödunud aasta 26. detsembril Peugeot Partneriga Kuressaarest Muratsisse. Sõidutee oli kaetud lumelobjakaga ja nähes vastutulevat sõidukit hoidis Peeter autoga maantee paremasse serva. Sõiduk kaotas aga juhitavuse, sattus külglibisemisse ja sõitis risti ette vastassuunas liikunud Volvole.

Mõlema auto juhid ning Peugeot’s istunud 23-aastane naine ja Volvos istunud 42-aastane naine toimetati Kuressaare haiglasse. Peeter ise arstiabi ei vajanud, Volvos istunud abielupaar sai kergemaid vigastusi ja pääses samal päeval kodusele ravile. Raskes seisundis 23-aastane Kaidi toimetati helikopteriga edasisele ravile Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Ta ei mäleta õnnetusest mitte midagi ega osanud selle kohta ka kohtus ütlusi anda.

Prokuröri sõnul ei olnud Peeter libedal teel ja rasketes teeoludes piisavalt ettevaatlik ega valinud teetingimustele sobivat kiirust. “Ma olen süüdi,” tunnistas Peeter ise, öeldes kohtus, et avarii oli inimlik eksitus, millel olid kahjuks väga rasked tagajärjed. “Palun südamest vabandust kõigilt, kes selle õnnetuse läbi kannatada said,” pöördus ta Volvos istunud abielupaari poole, kes sai õnnetuses kergemaid vigastusi.

“Olen üritanud kõik teha, et aidata ka Kaidi endisele elule ja heaolule tagasi,” ütles Peeter ja palus lõpetuseks kohtul kaaluda võimalust mõista talle rahaline karistus. Seadus näeb selle kuriteo eest ette rahalise karistuse või kuni kolme aasta pikkuse vangistuse.

Kohus mõistis Peetrile 16 840 krooni suuruse rahalise karistuse, see summa tuleb maksta osade kaupa kümne kuu jooksul. Lisaks tuleb Peetril tasuda 6525 krooni sundraha, maksta kinni ligi 3000 krooni maksnud ekspertiis ja hüvitada ka riigi õigusabiga seonduvad kulud. Kannatanutel Peetrile mingeid nõudmisi ei olnud.

Print Friendly, PDF & Email