Karujärvel jagati noortele rallisõpradele vajalikke nõuandeid (1)

Karujärvel jagati noortele rallisõpradele vajalikke nõuandeid

NÕUPIDAMINE: Tulevikulootus Allan Popov Urmo Aava õpetussõnu kuulamas.
Foto: Egon Ligi

3.–5. augustil toimus Karujärvel noorte rallisõitjate laager. 14–17-aastastele poistele ja tüdrukutele jagasid teavet oma ala spetsialistid. Oma kogemustest rääkis ka Urmo Aava.

Laagris osales 22 noormeest ja kolm neidu, kellest osa on juba aastaid auto- või kardiroolis võidu sõitnud. Rallisõitu laagris otseselt küll harjutada ei saanud, kuid see-eest jagati noortele mitmekülgset teoreetilist teavet. Seega ei olnud kõikjalt üle Eesti kokku sõitnud laagrilised ka pettunud sõiduvõimaluse puudumise pärast.

3. augusti õhtupoolikul räägiti rallihuvilistele FIA-st ja Eesti autospordi liidust ning ralli bürokraatlikust poolest. Järgmise päeva hommikupoolikul kõneles personaaltreener Katrin Pärt tervislikust toitumisest. Seejärel tutvustas Mad-Croc Rally Estonial Markko Märtini kaardilugeja olnud Kristo Kraag oma eriala. Kõige rohkem tekitas noortes elevust Urmo Aava loeng võistluste psühholoogilisest elemendist. Peale selle tutvustas Aava noortele ka autospordi tehnilist külge ja WRC eripärasid. Laagris olid teemadeks veel pressiga suhtlemine, ring-raja lippude tähendused ja ohutusnõuded.

Peakorraldaja Karmen Vesselovi sõnul pole taolist üritust enam mitu aastat toimunud. Nimekad esinejad kutsus ta laagrisse seetõttu, et noortele on eeskuju väga tähtis. On suur vahe, kas kohati keerulisi õpetusi jagavad tundmatud näod või kuulsad rallisõitjad. Vesselov arvas, et noortel Eestis üldiselt võimalusi ralliga tegelemiseks on. Kunagi Urmo Aava poolt käima lükatud noortele mõeldud rallisprindi sarjas pidi osalejaid jaguma. Ka laagrilised arvasid, et Eestis on täiesti võimalik heaks rallisõitjaks areneda.
Urmo Aava ütles Saarte Häälele, et rallis on väga tähtis perekond.

Enamasti hakkavad noored ralliga tegelema siis, kui mõni lähem pereliige neid selles toetab. Aava sõnul on Eestis andekaid noori piisavalt ning nad kõik tahavad oma alal kaugele jõuda. Kuna ralli on ka suhteliselt kulukas ja aeganõudev ala, siis selliseid noori eriti ei kohta, kes niisama lõbu pärast sõidavad.

Karmen Vesselov, kes ise küll rallit kunagi sõitnud ei ole, sai rallipisiku fotograafina töötades. Tema sõnul tuleb noori peale kõigist Eesti piirkondadest, kuid eriti on silma jäänud Lõuna-Eesti ja Saaremaa. Niisiis on Eesti ralli heas seisus ja edukatest sõitjatest ei tohiks tulevikus puudust tulla.

Print Friendly, PDF & Email